Connect with us

Aktualności

Dni Młodych rozpoczęte

W Goleniowie rozpoczęły się dzisiaj Archidiecezjalne Dni Młodych; po raz trzeci. Udział w nich bierze ok. tysiąca dziewcząt i chłopców z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, przyjechała też grupa młodych Niemców z Bambergu.

Opublikowane

w dniu

Oficjalne rozpoczęcie ADM miało miejsce na stadionie. Tam młodych i towarzyszących im kapłanów powitał burmistrz Robert Krupowicz, dziękując za to, że ponownie pojawili się w Goleniowie. Podkreślił, że są tu mile widzianymi gośćmi, bo wnoszą w miejską przestrzeń swoją młodzieńczą radość i modlitwę. Życzył im wielu głębokich przeżyć religijnych, nowych przyjaźni i wywiezienia dobrych wspomnień z Goleniowa.

Kolorowa, rozśpiewana kolumna przeszła następnie do kościoła św. Katarzyny, gdzie ks. biskup Henryk Wejman odprawił inaugurującą to ważne wydarzenie religijne Mszę Świętą. Na wstępie podziękował władzom gminy za życzliwość i wspaniałą atmosferę, jaką w Goleniowie dla Dni Młodych stworzono. W homilii wiele mówił o postawie św. Józefa, którego 1 maja kościół wspomina, dając go młodzieży za wzór służenia drugiemu człowiekowi.

Archidiecezjalne Dni Młodych zakończone zostaną 3 maja plenerową Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Po Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 12.00, ogłoszone będzie miejsce kolejnych Archidiecezjalnych Dni Młodych i przyszłorocznym gospodarzom przekazane zostaną symbole ADM (krzyż i ikona Matki Bożej).

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie