Connect with us

Aktualności

Dni Młodych rozpoczęte

W Goleniowie rozpoczęły się dzisiaj Archidiecezjalne Dni Młodych; po raz trzeci. Udział w nich bierze ok. tysiąca dziewcząt i chłopców z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, przyjechała też grupa młodych Niemców z Bambergu.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Oficjalne rozpoczęcie ADM miało miejsce na stadionie. Tam młodych i towarzyszących im kapłanów powitał burmistrz Robert Krupowicz, dziękując za to, że ponownie pojawili się w Goleniowie. Podkreślił, że są tu mile widzianymi gośćmi, bo wnoszą w miejską przestrzeń swoją młodzieńczą radość i modlitwę. Życzył im wielu głębokich przeżyć religijnych, nowych przyjaźni i wywiezienia dobrych wspomnień z Goleniowa.

Kolorowa, rozśpiewana kolumna przeszła następnie do kościoła św. Katarzyny, gdzie ks. biskup Henryk Wejman odprawił inaugurującą to ważne wydarzenie religijne Mszę Świętą. Na wstępie podziękował władzom gminy za życzliwość i wspaniałą atmosferę, jaką w Goleniowie dla Dni Młodych stworzono. W homilii wiele mówił o postawie św. Józefa, którego 1 maja kościół wspomina, dając go młodzieży za wzór służenia drugiemu człowiekowi.

Archidiecezjalne Dni Młodych zakończone zostaną 3 maja plenerową Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Po Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 12.00, ogłoszone będzie miejsce kolejnych Archidiecezjalnych Dni Młodych i przyszłorocznym gospodarzom przekazane zostaną symbole ADM (krzyż i ikona Matki Bożej).

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czekamy na zaproszenie od burmistrza

Goleniów. Mieszkańcy okolic ulicy Metalowej nie rezygnują z walki o nowa ulicę, a burmistrz mówił o nowym dofinansowaniu jej budowy.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ich przedstawicielka Irena Henkelman, spotkała się z radnymi. Co mówiła radnym oraz bezpośrednio na zatłoczonej ulicy prezentujemy w materiale filmowym obok.
Na samej sesji przed zwolnieniem chorobowym burmistrz Robert Krupowicz niespodziewanie poinformował, że jest możliwość zwiększonego dofinansowania tej budowy ze środków zewnętrznych.

red.

powiązane – „Metalowa dofinansowana

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Rok szkolny inaczej

Goleniów. Zachodniopomorski Kurator Oświaty mówi nam o rozpoczynającym się we wtorek roku szkolnym.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza potwierdza, że praktycznie w każdej szkole może być nieco inaczej, bo wiele zależy od decyzji dyrektora placówki. To bowiem dyrektorz mają decydujący wpływ na organizacje zająć w nowym roku szkolnym w czasie obostrzeń wynikających z pandemii. Jednak rodzice też nie stracili uprawnień do kontrolowania tego, co się teraz w szkołach będzie działo. Więcej – patrz nagranie.

red.

powiązane – „Matury w powiecie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie