Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Dni Młodych rozpoczęte

W Goleniowie rozpoczęły się dzisiaj Archidiecezjalne Dni Młodych; po raz trzeci. Udział w nich bierze ok. tysiąca dziewcząt i chłopców z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, przyjechała też grupa młodych Niemców z Bambergu.

Opublikowane

w dniu

Oficjalne rozpoczęcie ADM miało miejsce na stadionie. Tam młodych i towarzyszących im kapłanów powitał burmistrz Robert Krupowicz, dziękując za to, że ponownie pojawili się w Goleniowie. Podkreślił, że są tu mile widzianymi gośćmi, bo wnoszą w miejską przestrzeń swoją młodzieńczą radość i modlitwę. Życzył im wielu głębokich przeżyć religijnych, nowych przyjaźni i wywiezienia dobrych wspomnień z Goleniowa.

Kolorowa, rozśpiewana kolumna przeszła następnie do kościoła św. Katarzyny, gdzie ks. biskup Henryk Wejman odprawił inaugurującą to ważne wydarzenie religijne Mszę Świętą. Na wstępie podziękował władzom gminy za życzliwość i wspaniałą atmosferę, jaką w Goleniowie dla Dni Młodych stworzono. W homilii wiele mówił o postawie św. Józefa, którego 1 maja kościół wspomina, dając go młodzieży za wzór służenia drugiemu człowiekowi.

Archidiecezjalne Dni Młodych zakończone zostaną 3 maja plenerową Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Po Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 12.00, ogłoszone będzie miejsce kolejnych Archidiecezjalnych Dni Młodych i przyszłorocznym gospodarzom przekazane zostaną symbole ADM (krzyż i ikona Matki Bożej).

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie