Connect with us

Aktualności

Długie otwarcie

NOWOGARD. Najpierw 35 minut czytania przez dyrektorkę Nowogardzkiego Domu Kultury kto uczestniczy w tegorocznym Lecie z Muzami, kto je organizuje, a kto jest gościem. Kiedy już wszyscy odetchnęli, na scenę wszedł burmistrz Robert Czapla i z kartki zaczął odczytywać listę zaproszonych na festiwal samorządowców…

Opublikowane

w dniu

 Wreszcie skończył, bo i publiczność już niechętna była klaskaniu na każde kolejne nazwisko. Po 50 minutach (!) czytania list obecności burmistrz Czapla uznał festiwal za otwarty. Ale ci, co czekali na koncert zostali wystawieni na kolejną próbę: wysłuchanie laudacji na cześć honorowego gościa Lata z Muzami, reżysera Janusza Zaorskiego. Trwało to 15 minut. Więc jeszcze uroczyste wręczenie gościowi Honorowego Laura Cisowego (jedynie 5 minut) i wreszcie oficjele zeszli ze sceny.

Podobno koncert wreszcie się rozpoczął. Piszemy "podobno", bo nasza cierpliwość wyczerpała się przed koncertem i pojechaliśmy w kierunku domu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie