Connect with us

Aktualności

Długi życiorys, dwie kartki A4

Po 29 latach służby na emeryturę odszedł dzisiaj dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Krzysztof Wasiluk.

Opublikowane

w dniu

Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się dzisiaj na goleniowskiej komendzie straży, pożegnali go koledzy, podwładni, zwierzchnicy i zaproszeni goście. Zastępca komendanta Arkadiusz Skrzypczak, prezentując jego sylwetkę zebranym, posumował jego dokonania stwierdzeniem: "- Długi życiorys, dwie kartki A4". Nic dziwnego, bo K. Wasiluk służbę rozpoczął w Lotniskowej Straży Pożarnej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów w 1986 roku, a w Goleniowie – pnąc się po poszczególnych szczeblach kariery – pracuje od 1991 roku.

Bohaterowi dnia pewnie nie raz się łezka w oku zakręciła, a jak sam nam powiedział, znakomicie będzie wspominał minione lata. Kontaktu ze strażackim mundurem jednak nawet na emeryturze nie straci, pełni bowiem funkcję powiatowego komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pracę K. Wasiluka w goleniowskiej komendzie upamiętniono posadzeniem przez budynkiem czerwonego dębu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie