Connect with us

Goleniów

Długi szpitala – 6, 10 czy 14 mln zł?

Goleniów. Trudności z ustaleniem faktycznego zadłużenia szpitala powiatowego mieli dzisiaj radni.

Opublikowane

w dniu

Najpierw skarbnik powiatu poinformował ich na komisjach, że to ok. 6 mln zł na koniec roku 2019. Później, w trakcie sesji o szczegóły dopytywali radni Guziak z PiS i Lembas z Lewicy. Wtedy skarbnik Zbigniew Mazur poszedł po odpowiednie dokumenty i… przyznał się do pomyłki. Bagatela – o 4 mln zł! Okazuje się, że na koniec poprzedniego roku dług szpitala to ok. 10 mln zł, z czego ok. 5 mln zł to zadłużenie wymagalne. Do tego dochodzi 4 mln pożyczki dla szpitala, którą spłaca powiat. W sumie jak by nie liczyć to ok. 14 mln zł.

Obecna na sali prezes szpitalnej spółki Katarzyna Kęcka powiedziała, że średnio miesięcznie zadłużenie wzrasta o ok. 300 tys zł.

red.

powiązane – „Dlaczego szpital apeluje o pomoc?”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie