Connect with us

Powiat

Dlaczego szpital apeluje o pomoc?

Urząd wojewódzki przekazał już goleniowskiemu szpitalowi 71 tys zł , a gmina Goleniów 100 tys zł. Potrzeba „na teraz” ok. 200 tys zł.

Opublikowane

w dniu

Prezes spółki „Szpitalne Centrum Medyczne” zarządzającej goleniowskim szpitalem Katarzyna Kęcka w rozmowie z nami tłumaczy dlaczego i do kogo wystosowała kryzysowy apel o pomoc materialną i rzeczową dla szpitala. Omawia aktualne potrzeby szpitala i jego pracę w czasie epidemii. Mówi też dlaczego brakujących pieniędzy nie przekazuje właściciel szpitala – starostwo powiatowe.
Więc zobacz i posłuchaj w rozmowie obok i przeczytaj załączony apel.

l.o.

Powiązane – „Szpital zawiesza świadczenia

Powiat

Boże Ciało

Powiat. Jutro uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.

Opublikowane

w dniu

Ulicami miast i wsi naszego powiatu przejdą tradycyjne procesje z Najświętszym Sakramentem.

W tym roku w parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie procesja będzie krótsza i przejdzie inną trasą niż dotychczas – z powodu remontu ul. Puszkina. Tegoroczna trasa prowadzi z kościoła do ołtarza przy „Pierogarni Aldony”, dalej ul. Barnima w dół do drugiego ołtarza przy ul. Kościuszki, następnie do trzeciego ołtrza przy pomniku Rotmistrza Pileckiego. Ostatni ołtarz przy kościele.

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Komendant z nominacją

Powiat. Dzisiaj mł. insp. Sławomir Daszkiewicz objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, nominację nowemu komendantowi (stoi z prawej) wręczył zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Robert Sielski, poprzedni komendant goleniowskiej Policji.
Daszkiewicz był p.o. komendanta w Goleniowie od ponad 2 miesięcy.

red.

powiązane – „Policyjne awanse”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nowe przystanki i biletomaty

Powiat. Przystanki kolejowe Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Szczecin Żydowce i Trzebusz gotowe dla podróżnych, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich korzystać od 9 czerwca. Zakupiono też 44 biletomaty – 5 z nich będzie w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, kolejny przystanek Szczecin Dunikowo będzie dostępny dla pasażerów od 28 czerwca, a na przystanku Szczecin Łasztownia pierwszy pociąg zatrzyma się 16 lipca (patrz mapka obok)

Biletomaty (zdjęcie obok) dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zostaną zainstalowane na stacjach i przystankach, tworzących system kolejowych przewozów aglomeracyjnych.
Kupna sprzętu dokonało Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Do końca czerwca biletomaty zostaną ustawione w wybranych lokalizacjach. Za ich pośrednictwem będzie można kupić miesięczny bilet metropolitalny, który oprócz przejazdów koleją umożliwi również korzystanie z komunikacji publicznej w miastach obsługiwanych przez SKM. Ma być to wstęp do pełnej integracji biletowej w gminach tworzących Szczeciński Obszar Metropolitalny.

Biletomaty będą wszystkie jednakowe, będą też pracowały w oparciu o jeden system operacyjny. Biletomaty zostały już zakupione i są testowane. Najwięcej, bo 29, będzie w Szczecinie, dwa w Policach, pięć w Goleniowie, jeden w Stargardzie. W gminie Stargard również jeden, po trzy w Kobylance oraz w Gryfinie.

Najdroższy bilet miesięczny w cenie 290 zł umożliwi przejazd koleją i komunikacją miejską we wszystkich miastach i gminach obsługiwanych przez SKM.

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma połączyć Szczecin z Gryfinem, Stargardem, Goleniowem i Policami. Do tej ostatniej miejscowości przywrócenie ruchu pasażerskiego jest planowane na połowę 2026 roku.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie