Connect with us

Goleniów

Dla kogo mieszkania na nowym osiedlu w Goleniowie?

Goleniow. Pod koniec tego roku do użytkowania oddanych ma być pierwszych 60 mieszkań na powstającym przy ul. Stargardzkiej osiedlu GTBS. Na razie nie wiadomo, kiedy składać będzie można wnioski o przydzielenie mieszkania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje GTBS, plac budowy przy ul. Stargardzkiej (na osiedlu Helenów) został oficjalnie przekazany wykonawcy, czyli firmie PW EBUD Przemysłówka, niemal dokładnie rok temu. Prace są już mocno zaawansowane, na jednym z bloków wykonywany jest już dach, a mieszkania będzie można zasiedlać pod koniec roku.

Kto będzie mógł ubiegać się o klucze do nich? Jak wynika z pisma, które radnemu Arturowi Pankowi przekazała prezes spółki Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Izabela Frynas, informacja o naborze zostanie podana do wiadomości w terminie umożliwiającym weryfikację wniosków oraz wskazanie osób uprawnionych do zawarcia umów.

– Warunkiem zawarcia umów podnajmu będzie wpłata kaucji zabezpieczającej należności z tytułu najmu, spełnienie kryteriów dochodowych oraz niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe wnioskodawcy. Podczas wizyt w siedzibie spółki, jak i podczas prowadzonych rozmów telefonicznych oraz zapytań kierowanych drogą elektroniczną widać zainteresowanie najmem nowobudowanych lokali – napisała I. Frynas.

Inwestycja przy ul. Stargardzkiej realizowana jest w dwóch etapach. Łącznie na nowym osiedlu dostępnych ma być 180 mieszkań.

red.

powiązane – „Winny nieukarany”

Goleniów

Puchar Tymbarku

Goleniów. Szkoła podstawowa z Goleniowa wyróżniona. Jest przykładem dla placówek z całego regionu.

Opublikowane

w dniu

Nowy sprzęt sportowy otrzymali od organizatorów Pucharu Tymbarku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie. To nagroda za zgłoszenie największej liczby drużyn do XXIII edycji Turnieju spośród wszystkich zachodniopomorskich placówek.
Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiedzialny był Maciej Kawiak.
– W minionych rozgrywkach najlepiej poradzili sobie chłopcy reprezentujący naszą szkołę w kategoriach U-8 i U-10 – dostali się do finałów wojewódzkich, w których zajęli miejsca na podium. Dzieci nadal żyją turniejem. Już na rozpoczęciu roku szkolnego padały pytania o kolejną edycję Pucharu Tymbarku. Zresztą nie po raz pierwszy, podczas czerwcowego zakończenia roku również wypytywali o rozgrywki. Oczywiście planujemy zgłosić się do kolejnej edycji. Chcemy zgłosić jeszcze więcej drużyn, by równie licznie szkołę miały szansę reprezentować również dziewczynki – opowiada Kawiak.

red.

powiązane – „Damskie rowery”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Damskie rowery

Goleniów. Dwa wszechstronne rowery trekkingowe zostały przekazane dzisiaj Straży Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, te lekkie, wytrzymałe rowery zaprojektowane specjalnie dla kobiet i przeznaczone są dla miejskich strażniczek.
Rowery sprawdzą się podczas codziennej eksploatacji w mieście, ale poradzą sobie też w niesprzyjającym terenie, który niejednokrotnie obie panie muszą patrolować podczas służby. Sakwy umieszczone na bagażnikach zostały wyposażone we wszystkie rzeczy, które są niezbędne do podejmowania interwencji.
Patrole rowerowe goleniowskiej Straży Miejskiej wyjeżdżają na ulice naszej gminy od trzech sezonów. Są aktywne od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. W umundurowaniu przystosowanym do jazdy rowerem możemy spotkać goleniowskich strażników w miejscach niedostępnych dla radiowozów.
Patrole rowerowe są szczególnie skuteczne w parkach, na skwerach, goleniowskich plantach, osiedlach, czyli wszędzie tam, gdzie trudno dojechać patrolom zmotoryzowanym.
W toku codziennej służby ujawniają wraki samochodów, zaniedbane chodniki, wysypiska śmieci w lasach, czy spalanie odpadów w ogniskach. Szybko dojeżdżają do osoby potrzebującej pomocy. Docierając tam, gdzie samochodem się nie dojedzie, zaskakują sprawców wielu wykroczeń.

red.

powiązane – „Nowe obwody głosowania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zmarł Tadeusz Skałecki

Goleniów. – Zmarł Tadeusz Skałecki – radny trzech kadencji rady miejskiej w Goleniowie, wieloletni sołtys miejscowości Kliniska Wielkie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Tadeusz Ryszard Skałecki urodził się 20 lutego 1962 r. w Goleniowie. Pracował w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.
Funkcję radnego pełnił w katach 2002-2006, 2006-2010 i 2010-2014, był również Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W latach 1999-2011 pełnił funkcję sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie.

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie