Connect with us

Goleniów

Dla kogo i na co dotacje

Goleniów. Burmistrz przyznał ponad 300 tys. zł dotacji na różne cele organizacjom niezaliczanym do sektora finansów publicznych.

Opublikowane

w dniu

I tak na organizację różnych form wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Helenów” w Goleniowie dostało 11 340 zł, a Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie 10 650 zł

Na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym pn. Prowadzenie świetlic dziennego pobytu dla seniorów:

  1. Stowarzyszenie Osób z Chorobami Neurologicznymi „Tulipan” w Goleniowie/ prowadzenie świetlicy w:
  • Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie 62 000 zł
  • Klubie Stara Hydrofornia w Goleniowie (Osiedle Helenów) 32 000 zł
  • Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Goleniowie Filia w Mostach 22 000 zł
  1. Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Zapiecek” w Danowie/ prowadzenie świetlicy w:
  • świetlicy wiejskiej w Danowie 22 000 zł

3.Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Grodnica” w Kliniskach Wielkich/ prowadzenie świetlicy w:

  • świetlicy w Kliniskach Wielkich 22 000 zł

Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Goleniowie na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony zwierząt 75 000 zł.

Goleniowskie Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym „Ewa” w Goleniowie na ochronę i promocję zdrowia dostało 30 000 zł.

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Szczecinie na pozyskiwanie, magazynowanie i dystrybucja żywności dostało 12 000 zł.

Stowarzyszenia Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym pn. Prowadzenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie, dostało 65 000 zł.

red.

powiązane – „Powiat – bezrobocie w latach 2016-21″

Goleniów

Uwaga – przeniesienie przystanków

Goleniów. Nowa lokalizacja przystanków autobusów, busów i postój TAXI – będzie obowiązywała od poniedziałku, 24 stycznia 2022 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pętla autobusowa, postój busów oraz postój taxi przeniesione zostaną na wyasfaltowany plac przy ul. Kazimierza Pułaskiego, w miejsce gdzie dawniej usytuowany był postój busów.

TYMCZASOWY DWORZEC ZOSTAJE W TEJ SAMEJ LOKALIZACJI z uwagi na brak kolizji z przebudową infrastruktury i zagospodarowania terenu.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Urząd ograniczony

Goleniów. Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie wprowadza ograniczenia w obsłudze interesantów.

Opublikowane

w dniu

Od dzisiaj, w Strefie Obsługi Interesanta mogą przebywać tylko 4 osoby, a w Urzędzie Stanu Cywilnego – 2 osoby. Obsługa będzie się odbywać na trzech stanowiskach tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

red.

powiązane – „Gotowe, ale zamknięte”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gotowe, ale zamknięte

Goleniów. Nowe centrum przesiadkowe w Załomiu jest od dawna gotowe, ale … zamknięte.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie list napisła nasza Czytelniczka:

„Od początku rozpoczęcia inwestycji niemal codziennie przechodziłam obok placu budowy. Podziwiałam tempo prac budowlanych oraz sprawną organizację wykonawców. Przy końcu listopada prace zostały zakończone i nastała cisza. Minął grudzień, mija styczeń i nadal trwa cisza. Ostatnio przeczytałam informację rzeczniczki WPKM w Szczecinie, która to obwieściła informację, iż tak naprawdę to nie wiadomo czy Centrum ruszy, ponieważ inwestor nie dopełnił formalności dotyczących finansowania użytkowanych autobusów. Rzekomo trasa przejazdu została wydłużona? i do tej pory nie ma porozumienia gminy Goleniów z gminą Szczecin odnośnie ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeżeli jest to prawdą, to kto odpowiada za taki stan rzeczy?. Bardzo chciałabym się dowiedzieć jakie będą dalsze losy tegoż Centrum?”

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, rzeczywiście centrum jest teraz zamknięte z powodu braku działającej komunikacji autobusowej. Gmina nie chce otwierać budynku w obawie przed dewastacją. Według wiceburmistrza Banacha, gmina spełniła wszystkie formlane wymogi by centrum funkcjonowało. Problem leży po stronie miasta Szczecin, które dotychczas nie uruchomiło uzgodnionej komunikacj autobusowej z Załomiem. W tej sprawie gmina wysłała monit do władz Szczecina. Gdy tylko zapowiadana linia ruszy, otwarte też zostanie centrum.

red.

powiązane – „Załom p&r”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie