Connect with us
 • https://www.zabka.pl/franczyza
 • zostań pracownikiem Lidla

Nowogard

Dla kogo gminne dotacje?

Nowogard. 18 umów na łączną kwotę ponad 257 tysięcy złotych podpisały wczoraj z gminą działające na jej terenie organizacje pozarządowe.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To efekt ogłoszonego wcześniej konkursu na realizację inicjatyw społecznych. Jak podaje gmina, złożone oferty pod względem formalnym i merytorycznym oceniała specjalnie w tym celu powołana komisja.

Podmioty, które otrzymają dotacje, to:

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej - Działalność w zakresie organizacji wsparcia dla emerytów i rencistów - 1.400 zł
Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej - działalność w zakresie rozwoju wsi oraz organizacji i upowszechniania dóbr kultury w społeczności wiejskiej - 1.400 zł
Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej" - działalność zakresie prowadzenia zajęć dla zieci i młodzieży - 1.400 zł
Stowarzyszenie Klub Żeglarski "Knaga" - działalność zakresie prowadzenia zajęć dla zieci i młodzieży - 8.600 zł
Caritas Archidiecezji Szczecińsko – działalność w zakresie ochrony środowiska i edukacji ekologicznej - 1.400 zł
Stowarzyszenie Klub Żeglarski "Knaga" - działalność w zakresie ochrony środowiska i edukacji ekologicznej - 5.000 zł
Na działalność w zakresie organizowania i upowszechniania kultury fizycznej:
  LOK KSS Tarcza Goleniów Sekcja Strzelecka w Nowogardzie - 10.000 zł
  Klub Sportowy Śnieżne Pantery - 3.000 zł
  Klub Motorowy Cisy Nowogard - 16.000 zł
  Klub Motorowy Cisy Nowogard - 53.000 zł
  VISONEX LUKS TOP Wierzbięcin - 20.000 zł
  Uczniowski Klub Sportowy Jedyneczka - 7.000 zł
  Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Nowogardzie - 45.000 zł
  Ludowy Klub Sportowy Pomorzanin Nowogard - 225.000 zł
  Ludowy Kolarski Klub Sportowy Chrabąszcze Nowogard - 46.000 zł
  Klub Sportowy Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Nowogard - 5.000 zł
  Stowarzyszenie Klub Żeglarski Knaga - 10.000 zł
  Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Siatkarz w Nowogardzie - 7.000 zł
  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Nowogardzki Klub Tańca Sportowego FLESZ - 16.000 zł.

Dotacje dla organizacji pozarządowych zostały rozdane po raz drugi w tym roku.

red.

powiązane – „Gminne granty dla ngo”

Nowogard

Więzieniem kieruje zastępca

Nowogard. Po aresztowania dotychczasowej dyrektor Zakładu Karnego w Nowogardzie i jej zastępcy, jednostką kieruje teraz inny zastępca.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taką odpowiedź otrzymaliśmy od mjr Sebastiana Matuszczaka, Rzecznika Prasowego Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie:
„Odpowiadając na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że właściwe przepisy wewnętrzne obowiązujące w Służbie Więziennej określają procedury postępowania dotyczące zarządzania jednostką penitencjarną w sytuacji, kiedy dyrektor jednostki jest nieobecny, co daje gwarancję ciągłości kierowania tą jednostką. Aktualnie Zakładem Karnym w Nowogardzie kieruje jeden z dotychczasowych zastępców, który posiada wszelkie niezbędne pełnomocnictwa do podejmowania koniecznych decyzji”

Jak podaje Radio Szczecin, Jacek P. ps. „Ślepak”, były współpracownik gangu „Oczki” i mafii pruszkowskiej to jedna z osób, które korumpowały dyrekcję Zakładu Karnego w Nowogardzie.

 • Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował pięć wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dyrektora Zakładu karnego w Nowogardzie, jego zastępcy, byłego funkcjonariusza Służby Więziennictwa, wobec osoby, która udzielała korzyści majątkowej wielokrotnie oraz wobec jednej osoby, która pośredniczyła w udzieleniu korzyści majątkowej i tej korzyści ostatecznie udzieliła – poinformowała rozgłośnię prokurator Małgorzata Zapolnik.

Sąd Rejonowy w Szczecinie nie zgodził się na areszt dla „Ślepaka” i drugiej osoby, która korumpowała dyrekcję więzienia w Nowogardzie. Dlatego śledczy jeszcze w tym tygodniu złożą zażalenie w tej sprawie.

 • Sąd uznał, że wobec wszystkich pięciu podejrzanych zachodzi uzasadnione podejrzenie, że popełnili oni czyny, które zarzucił im prokurator. Dwa wnioski prokuratora nie zostały uwzględnione z uwagi, w jednym przypadku na stan zdrowia podejrzanego, a w drugim przypadku z uwagi na to, że w ocenie sądu przewidywana kara byłaby karą w zawieszeniu – dodała.

Dyrektorzy więzienia w Nowogardzie są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za udzielanie przepustek osadzonym. Do czasu prawomocnego wyroku sądu, w stosunku do wszystkich podejrzanych obowiązuje domniemanie niewinności.

red.

powiązane – „Dyrektorka i zastępca aresztowani”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Zatrzymania w więzieniu

Nowogard. Zatrzymano pięciu funkcjonariuszy zakładu karnego w Nowogardzie

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, są wśród niech dyrektorka i jej zastępca. Według nieoficjalnych informacji jaskie uzyskała rozgłośnia, zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne. Do zatrzymań doszło w środę. Nieoficjalnie wiadomo, że pracownicy więzienia w Nowogardzie współpracowali z osadzonymi, członkami grup przestępczych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Dzisiaj sąd zdecyduje o areszcie dla zatrzymanych.

red.

powiązane – „Skutecznie zabiegała o kilometr drogi”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

PRD Nowogard z kontraktem

Nowogard. Prawie 35 milionów złotych będzie kosztować przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu. Remontem zajmie się firma PRD z Nowogardu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, nowogardzcy drogowcy przebudują dwukilometrowy odcinek od granicy do skrzyżowania z ul. 11-go listopada. Jezdnia i chodniki będą poszerzone, pojawią także się m.in. ścieżka rowerowa, zatoki postojowe i autobusowe. Będzie też nowe oświetlenie.

Inwestycję współfinansuje Unia Europejska – Świnoujscie pozyskało z budżetu Wspólnoty cztery miliony euro, kolejne pięć milionów pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

red.

powiązane – „PRD Nowogard – w kontrakcie za 680 mln zł”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie