Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Diamenty Forbesa 2019

W tym roku tylko dwie firmy z naszego powiatu znalazły się wśród laureatów gospodarczej nagrody „Diamentów Forbesa” w roku 2019 – nowogardzki „Nowoglas” i goleniowski „POLMED”. Rok temu jedną z klasyfikacji wygrała firma JMB z Budna.

Opublikowane

w dniu

„Nowoglas” sklasyfikowany w kategorii producentów szkła, zajął wśród firm o sprzedaży na poziomie 5-50 mln zł rocznie, 7 miejsce w województwie i 226 w kraju, ze sprzedażą w roku 2017 – 12,3 mln zł, zyskiem netto – 870 tys zł i dynamiką wzrostu 40%.. Natomiast goleniowska przychodnia „POLMED” w tej samej kategorii zajęła 23 miejsce w województwie i 745 w kraju, ze sprzedażą w roku 2017 – 5,36 mln zł, zyskiem netto – 850 tys zł i dynamika wzrostu 17%

Rok temu tę samą klasyfikację firm „Forbesa” w naszym województwie w kategorii sprzedaży 50-250 mln zł wygrała firma z podgoleniowskiego Budna – przedsiębiorstwo innowacyjno-wdrożeniowe JMB Wind Engineering. W tej kategorii zajęła równocześnie 8 miejsce w Polsce ze sprzedażą w roku 2016 – 53,6 mln zł, zyskiem netto – 2,5 mln zł i dynamika wzrostu – 111%. JMB produkuje wypełnienia do łopat elektrowni wiatrowych dla największych producentów na świecie oraz prowadzi prace projektowe nad własnymi, pionowymi generatorami wiatrowymi.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie