Connect with us

Aktualności

Diamentowy Wilk

Tegorocznym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Diamentowy Grant” został Bartosz Wilk z Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. O przyznanie grantu ubiegać się mogą absolwenci studiów licencjackich, bądź osoby, które ukończyły trzeci rok jednolitych studiów magisterskich. W programie może wziąć udział maksymalnie 100 uczestników.

Bartosz Wilk jest studentem IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dziennikarzem, współpracującym od roku z Gazetą Goleniowską. Jego projekt pt. „Ochrona Pomników Zagłady w polskim systemie prawnym” jest jedynym nagrodzonym programem badawczym z naszego województwa.

"Przed kilkoma laty po raz pierwszy zetknąłem się z ustawą o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady. Ustawa ta, jak się okazało, nie tylko ogranicza – w odniesieniu do Pomników Zagłady – wolność zgromadzeń, ale także ogranicza m. in. możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, czy postępowania budowlanego. Po zapoznaniu się z jej treścią stwierdziłem, ze warto dokonać dokładnego opracowania tego dokumentu, zwłaszcza, że brakuje prac na ten temat", mówi B. Wilk.

Na realizację projektu B. Wilk otrzyma 69 tys. złotych. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie