Connect with us
  • zostań pracownikiem Lidla
  • https://www.zabka.pl/franczyza

Goleniów

Diament Forbesa ponownie dla JMB

Goleniów. Firma z Budna została po raz drugi uznana za najszybciej rozwijającą się firmą w naszym województwie w rankingu Forbesa 2021. Sklasyfikowano w nim jeszcze 5 firm z naszego powiatu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W kategorii firm o przychodach w przedziale 50-250 mln zł rocznie, JMB Wind Engineering jest pierwsza w województwie i 90. w Polsce z sprzedażą za rok 2019 – 159 mln zł, zyskiem netto – 10 mln zł i średnim wzrostem – 130%.
W rankingu Forbesa 2018 tę samą klasyfikację firm w naszym województwie w kategorii sprzedaży 50-250 mln zł wygrała również firma z podgoleniowskiego Budna z 8 miejsce w Polsce ze sprzedażą w roku 2016 – 53,6 mln zł, zyskiem netto – 2,5 mln zł i dynamika wzrostu – 111%.
JMB produkuje wypełnienia do łopat elektrowni wiatrowych dla największych producentów na świecie oraz prowadzi prace projektowe nad własnymi, pionowymi generatorami wiatrowymi.

W tym samym rankingu Forbesa 2021 znalazło się jeszcze 5 firm z naszego powiatu. W kategorii firm ze sprzedażą powyżej 250 mln zł rocznie miejsce 6. (3392. w Polsce) zajęło Faymonville Polska z Łozienicy: sprzedaż za rok 2019 – 280 mln zł, zysk netto – 0,7 mln zł i średni wzrost – 19%.

W kategorii firm ze sprzedażą w przedziale 5-50 mln zł miejsce 10 w województwie (327 w Polsce) zajęła firma TLS Developer Szykuć z Goleniowa. Jej dane w tegorocznym rankingu za rok 2019 to odpowiednio: 10 mln zł/2,6 mln zł/73%.
Miejsce 29. (1034 w Polsce) zajęła Mrówka Marbud z Goleniowa z danymi to odpowiednio: 35 mln zł/0,9 mln zł/42%.
Miejsce 37. (1433 w Polsce) zajęła firma Betmix z Nowogardu z danym to odpowiednio: 42 ml zł/5,5 mln zł/35%
Miejsce 51. (1931 w Polsce) zajęła firma z Nexus z Goleniowa z danymi odpowiednio: 12 mln zł, 04 mln zł/29%

Diamenty Forbesa to zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm. Wyróżnione przedsiębiorstwa są podzielone według województw. Tegoroczna lista jest rekordowo długa – liczy blisko 15 tysięcy firm, którym firma badawcza Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, a które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Do zestawienia nie trafiają firmy znajdujące się w upadłości lub likwidacji.

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość. Pod uwagę brano takie firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub przesłały je do Bisnode. Diamentami „Forbesa” zostały te o dodatnim wyniku finansowym i współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, według ratingu Bisnode.
Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym:

małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł
średnie z przychodem 50–250 mln zł
duże z przychodem ponad 250 mln zł

Bisnode Polska zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do KRS za okres 2019–2015.

red.

powiązane – „Z Budna na cały świat”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie