Connect with us

Goleniów

„Diabeł się wścieka…”

Goleniów. To był 14 „Męski Różaniec”, tym razem w towarzystwie dziennikarzy Polskiego Radia Szczecin.

Opublikowane

w dniu

W minioną sobotę rano, jak co miesiąc, kilkudziesięciu mężczyzn modliło się na ulicach Goleniowa z różańcem w ręku.

„Wychodząc na ulice chcemy przypomnieć, że jest ktoś taki jak Jezus Chrystus i warto zadbać o swoje zbawienie – mówił radiu prowadzący modlitwę ksiądz Rafał Sorkowicz TChr z parafii pod wezwaniem świętej Katarzyny w Goleniowie – to potężna i mocna modlitwa. O tym przekonywało nas wielu świętych. Św. Jan Paweł II. To modlitwa wręcz z cechami egzorcyzmu. Widać to niekiedy w komentarzach na portalach lokalnych, gdzie piszą o „Męskim Różańcu”. Jest taka agresja, diabeł się wścieka, ale z drugiej strony wiele osób nawróciło się i powróciło do Kościoła, dzięki naszej modlitwie…”

Po Eucharystii i wspólnej modlitwie mężczyźni przenieśli się do restauracji „U Aldony”, by trochę pogawędzić, przy herbacie i ciastku. Radiowy reportaż o goleniowskim „Męskim Różańcu” wyemitowało Polskie Radio Szczecin.

red.

powiązane – „Księga podatkowego wstydu”

Goleniów

Szpital z deficytem

Goleniów. O problemach finansowych goleniowskiego szpitala powiatowego informowała wczoraj radnych na sesji rady powiatu Katarzyna Kęcka.

Opublikowane

w dniu

Prezes „Szpitalnego Centrum Medycznego” wskazała, że wynika to z gawałtownego wzrostu kosztów w tym roku na poziomie 40%, których nie rekompensują kontrak z NFZ oraz inne przychody z usług szpitalnych. Za 3 miesiące tego roku szpital ma ponad 800 tys zł straty. Jak nam powiedział prezes Kęcka dalsze utrzymywanie się tego stanu grozi utratą płynności finansowej spółki. Co ciekawe radni i zarząd powiatu przyjęli te informacje milczeniem – bez dyskusji, bez pytań, bez komentarzy.

red.

powiązane – „Połączenie etapami”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dworzec we wrześniu?

Goleniów. Nie w maju, nie w lipcu, ale dopiero we wrześniu ma być zakończona budowa nowego dworca kolejowego.

Opublikowane

w dniu

To nie pierwsze przesunięcie tego terminu, dlatego trudno założyć, że na pewno ostatnie. Jak teraz podaje gmina, wrzesień br. to najbardziej prawdopodobny termin zakończenia budowy i otwarcia nowego dworca z centrum przesiadkowym w Goleniowie. Trwa wykańczanie wnętrz hali głównej i pomieszczeń, zagospodarowanie terenu – mała architektura i nasadzenia. W zeszłym tygodniu skończono kłaść nawierzchnię chodnika oraz placu przed budynkiem dworca. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z nawierzchnią asfaltową pieszo – jezdni. Ekipa budowlana musi się też uporać z przełożeniem rury gazowej, która jest powodem opóźnienia, a koliduje ze ścieżka rowerową.
Termin zakończenia prac planowany jest na koniec sierpnia 2022 r.

red.

powiązane – „Dworzec w lipcu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Majowe…”https://goleniowska.com/majowe/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie