Connect with us

Aktualności

Demokracja jak u Putina

NOWOGARD. W Nowogardzie od ponad pół roku nie odbywają się zwyczajne sesje Rady Miejskiej, już trzecia z kolei zostanie zwołana jako nadzwyczajna. To poważnie ogranicza prawa radnych, którzy nie mogą zadawać burmistrzowi pytań, składać wniosków i interpelacji. Mają siedzieć cicho. Co ciekawe – siedzą.

Opublikowane

w dniu

Gospodarzem sesji nadzwyczajnej jest osoba, która złożyła wniosek o jej zwołanie. W przypadku Nowogardu jest to już trzeci raz burmistrz Robert Czapla. On ustala porządek obrad, bez jego zgody nie można go zmienić. Pan burmistrz nie umieszcza w porządku obrad standardowego punktu pn. "Interpelacje, wnioski i zapytania", uniemożliwiając tym samym radnym zabranie głosu na dowolny temat. Mogą tylko siedzieć cicho, co radnym z koalicji pewnie pasuje, ale – i to jest już ciekawe – radni opozycyjni też siedzą cichutko, miast robić raban na całe województwo.

Smaczku najbliższej sesji dodaje fakt, że głównym pretekstem do jej zwołania są planowane spore (1,3 mln zł) zmiany w gminnym budżecie. Tymczasem radni nie dostali ani projektów uchwał w tej sprawie, ani ich uzasadnienia. Mają więc głosować, ale nie będą wiedzieć nad czym. Jak u Putina i Łukaszenki.
Uzupełnienie: jak się dowiedzieliśmy, projekty uchwał dostarczono radnym wczoraj, tj. w poniedziałek. Powinni je otrzymać na tydzień przed sesją.

Trudno o to wszystko mieć pretensje do burmistrza Czapli, bo ten ma prawo wnioskować o co tylko chce (podobnie zresztą, jak i radni, w tym opozycyjni). Odpowiedzialnego wskazać łatwo: przewodniczący Antoni Bielida, który organizuje pracę Rady Miejskiej i za tę organizację jest odpowiedzialny. To on zwołuje wyłącznie sesje nadzwyczajne, a nie zwołuje posiedzeń w trybie normalnym.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie