Connect with us

Goleniów

Deficyt wzrośnie do 8 mln zł

Goleniów. Zsumowany deficyt gminnej gospodarki odpadami komunalnymi wzrośnie o 2 mln zł.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pod koniec stycznia br, wiceburmistrz Henryk Zajko przedstawił radnym informację, według której wtedy ten deficyt wynosił ok. 5,8 mln zł. Na wczorajszej sesji burmistrz Krupowicz zapowiedział, że utrzymanie stawki 12 zł za śmieci posegregowane będzie kosztowało gminę w tym roku ok. 2 mln zł dopłaty do systemu. Co da na koniec roku zsumowany deficyt ok. 8 mln zł. W założeniach ustawowych gmina musi tak prowadzić gospodarkę odpadami, żeby ten system się bilansował – w gminie Goleniów co rok rośnie deficyt. W praktyce gminnej oznacza to, że gmina zamiast bilansować koszty tego systemu cenami oraz skuteczną windykacją od unikających opłaty za odbiór śmieci, finansuje deficyt z kieszeni wszystkich podatników – poprzez dopłaty z budżetu gminy. Burmistrz zapowiedział na sesji, że 2 mln zł dopłaty do systemu w tym roku pójdą z nadwyżki budżetowej roku ubiegłego.
Wczoraj rada uchwaliła 11 zdyscyplinowanymi tym razem głosami ugrupowania burmistrza Krupowicza, pakiet uchwał śmieciowych z autopoprawkami burmistrza. Oznacza to, że od 1 czerwca będziemy płacili tak jak dotychczas 12 zł na miesiąc od osoby za śmieci posegregowane i 24 zł kary za śmieci nie posegregowane. Worki na poszczególne frakcje śmieci mają być dostarczane w ramach opłaty podstawowej. Burmistrz zapowiedział też, że zamrożenie opłaty na poziomie 12 zł jest czasowe w związku z zarazą, ale nie podał do kiedy.

Red.

powiązane – „Przetarg na odbiór śmieci.”

Goleniów

Goleniów filia Pomorzan?

Powiat. Szpital powiatowy w Goleniowie ma się stać filią szczecińskiego szpitala klinicznego na Pomorzanach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

O takiej propozycji złożonej wczoraj oficjalnie przez kierownictwo Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie władzom powiatu, poinformował dzisiaj radnych starosta na sesji rady powiatu. Według niej goleniowski szpital miałyby zostać filią szpitala na Pomorzanach. Komentując na gorąco tę propozycję radny Lembas (a także dyrektor szpitala w Nowogardzie) wyraził pełne poparcie i zaznaczył, że propozycja ta przewiduje, że po połączeniu szpital goleniowski nie będzie generował strat.

red.

powiazane – „Jak szpital goleniowski współpracuje ze szpitalem na Pomorzanach.”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniów – Rzeszów LOT-em !

Goleniów. Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły dzisiaj uruchomienie, z dniem 16 lipca 2020 roku połączenia lotniczego na trasie Goleniów – Rzeszów – Goleniów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, trasę do Rzeszowa pokonywać będzie z częstotliwością 2 x tygodniowo (poniedziałek i czwartek) wg. następującego rozkładu lotów:

Wylot z Goleniowa : 19:25

Przylot do Rzeszowa: 20:55

Wylot z Rzeszowa: 19:25

Przylot do Goleniowa: 20.55

Bilety są dostępne na stronie www.lot.com, a ich cena zaczyna się od 99 złotych za lot w jedną stronę

„Ogłoszenie połączenia lotniczego do Rzeszowa, doskonale wpisuje się w rozwój siatki połączeń, jaki od kilku lat, wraz z liniami lotniczymi realizuje Port Lotniczy Szczecin – Goleniów.

Dzięki temu połączeniu, mieszkańcy Województw Zachodniopomorskiego i Podkarpackiego nie będą skazani na wielogodzinną, bo trwającą prawie 12 godzin podróż pociągiem lub 10 godzinną podróż samochodem.

Jesteśmy pewni, że tego lata, poprzez możliwość pokonania tej trasy w zaledwie 80 minut, wiele osób z Województwa Podkarpackiego skusi się na wypoczynek nad naszym pięknym Bałtykiem, a my będziemy mieli możliwość powędrować po dzikich Bieszczadach” – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów

red.

powiązane – „Polecimy do Zadaru”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Burzliwa dyskusja o śmieciach

Goleniów. Radni, wiceburmistrzowie i prezes PGK ostro dyskutowali o gminnej gospodarce odpadami, którą pokazujemy na filmach.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Gmina ogłosiła właśnie kolejny przetarg na odbiór odpadów komunalnych rozszerzony tym razem o nieruchomości niezamieszkane. W poprzednim gmina chciała wydać tylko na sam odbiór i zagospodarowanie gminnych śmieci wraz z prowadzeniem PSZOK ok.13,8 mln zł netto. Wpłynęła tylko oferta z komunalnego PGK opiewająca na 16,4 mln zł netto, co dla gminy było za drogo i przetarg unieważniła. Rozstrzygniecie przetargu nastąpi pod koniec lipca. br. Do tego czasu została zawarta tymczasowa umowa z PGK. Jak zapewniał na ostatniej sesji wiceburmistrz Henryk Zajko, nie powinno to wpłynąć negatywnie na odbiór śmieci od mieszkańców.

Na tej samej sesji wiceburmistrz Zajko złożył informację na temat aktualnej sytuacji z odpadami komunalnymi w gminie – to pokazujemy w pierwszym materiale filmowym. W drugim jest zapis interesującej dyskusji pomiędzy radnymi, a prezesem PGK oraz wiceburmistrzem.

powiązane – „Wraca śmieciowe zamieszanie

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie