Connect with us

Goleniów

Deficyt wzrośnie do 8 mln zł

Goleniów. Zsumowany deficyt gminnej gospodarki odpadami komunalnymi wzrośnie o 2 mln zł.

Opublikowane

w dniu

Pod koniec stycznia br, wiceburmistrz Henryk Zajko przedstawił radnym informację, według której wtedy ten deficyt wynosił ok. 5,8 mln zł. Na wczorajszej sesji burmistrz Krupowicz zapowiedział, że utrzymanie stawki 12 zł za śmieci posegregowane będzie kosztowało gminę w tym roku ok. 2 mln zł dopłaty do systemu. Co da na koniec roku zsumowany deficyt ok. 8 mln zł. W założeniach ustawowych gmina musi tak prowadzić gospodarkę odpadami, żeby ten system się bilansował – w gminie Goleniów co rok rośnie deficyt. W praktyce gminnej oznacza to, że gmina zamiast bilansować koszty tego systemu cenami oraz skuteczną windykacją od unikających opłaty za odbiór śmieci, finansuje deficyt z kieszeni wszystkich podatników – poprzez dopłaty z budżetu gminy. Burmistrz zapowiedział na sesji, że 2 mln zł dopłaty do systemu w tym roku pójdą z nadwyżki budżetowej roku ubiegłego.
Wczoraj rada uchwaliła 11 zdyscyplinowanymi tym razem głosami ugrupowania burmistrza Krupowicza, pakiet uchwał śmieciowych z autopoprawkami burmistrza. Oznacza to, że od 1 czerwca będziemy płacili tak jak dotychczas 12 zł na miesiąc od osoby za śmieci posegregowane i 24 zł kary za śmieci nie posegregowane. Worki na poszczególne frakcje śmieci mają być dostarczane w ramach opłaty podstawowej. Burmistrz zapowiedział też, że zamrożenie opłaty na poziomie 12 zł jest czasowe w związku z zarazą, ale nie podał do kiedy.

Red.

powiązane – „Przetarg na odbiór śmieci.”

Goleniów

1146 kąpieli

Goleniów. Wśród działań Centrum Usług Społecznych wspierających osoby bezdomne
jest… kąpiel.

Opublikowane

w dniu

Jak czytamy w prezentowanym na dzisiejszej seji rady miejskiej sprawozdaniu z działalności CUS, zorganizowano i udostępniano w wynajmowanych pomieszczeniach przy ul. M. Konopnickiej miejsca kąpieli dla osób bezdomnych (w 2023 roku zorganizowano 1 146 kąpieli, w 2022 r. 157 kąpieli), z
których cyklicznie korzysta 50 osób (przygotowana odzież zmienna, ręczniki, środków higieny osobistej).

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

3 Pielgrzymka Rodzin

Goleniów. W sobotę 1 czerwca z Goleniowa idzie piesza pielgrzymka do Królowej Polski w Krępsku.

Opublikowane

w dniu

😇 08:00 start, plac przy kościele św. Katarzyny
😇 trasa: 9 km. z przerwą (15 min.)
😇 10:30 Msza Święta w Sanktuarium
😇 Po Mszy Agapa

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowy sprzęt w szpitalu

Goleniów. Powiat Goleniowski zakupił nowy kolonoskop dla goleniowskiego szpitala.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, zakup obejmuje również dostawę, montaż i szkolenie personelu.
Model Olympus CF-H185I kosztował 125.024,04 zł. Urządzenie już w tym tygodniu rozpocznie swoją pracę.
Kolonoskopia jest jednym z badań przesiewowych, umożliwiającym wykrycie między innymi raka jelita grubego. Podczas kolonoskopii możliwe jest również usuwanie polipów, ciał obcych oraz wykonywania innych procedur terapeutycznych w obrębie jelita.

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie