Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Deficyt wzrośnie do 8 mln zł

Goleniów. Zsumowany deficyt gminnej gospodarki odpadami komunalnymi wzrośnie o 2 mln zł.

Opublikowane

w dniu

Pod koniec stycznia br, wiceburmistrz Henryk Zajko przedstawił radnym informację, według której wtedy ten deficyt wynosił ok. 5,8 mln zł. Na wczorajszej sesji burmistrz Krupowicz zapowiedział, że utrzymanie stawki 12 zł za śmieci posegregowane będzie kosztowało gminę w tym roku ok. 2 mln zł dopłaty do systemu. Co da na koniec roku zsumowany deficyt ok. 8 mln zł. W założeniach ustawowych gmina musi tak prowadzić gospodarkę odpadami, żeby ten system się bilansował – w gminie Goleniów co rok rośnie deficyt. W praktyce gminnej oznacza to, że gmina zamiast bilansować koszty tego systemu cenami oraz skuteczną windykacją od unikających opłaty za odbiór śmieci, finansuje deficyt z kieszeni wszystkich podatników – poprzez dopłaty z budżetu gminy. Burmistrz zapowiedział na sesji, że 2 mln zł dopłaty do systemu w tym roku pójdą z nadwyżki budżetowej roku ubiegłego.
Wczoraj rada uchwaliła 11 zdyscyplinowanymi tym razem głosami ugrupowania burmistrza Krupowicza, pakiet uchwał śmieciowych z autopoprawkami burmistrza. Oznacza to, że od 1 czerwca będziemy płacili tak jak dotychczas 12 zł na miesiąc od osoby za śmieci posegregowane i 24 zł kary za śmieci nie posegregowane. Worki na poszczególne frakcje śmieci mają być dostarczane w ramach opłaty podstawowej. Burmistrz zapowiedział też, że zamrożenie opłaty na poziomie 12 zł jest czasowe w związku z zarazą, ale nie podał do kiedy.

Red.

powiązane – „Przetarg na odbiór śmieci.”

Goleniów

Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Powstanie nowa plebania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jutro Piknik Bosmański

Goleniów. Goleniowski OSiR zaprasza jutro do Lubczyny.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Rondo Zajki zagospodarowane”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rondo Zajki zagospodarowane

Goleniów. Rondo imienia Henryka Zajki na ul. Maszewskiej zmieniło wygląd.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział prezes PGK Zbigniew Pankiewicz, właśnie zakończyły się wykonywane przez tę spółkę prace przy zagospodarowania centrum tego ronda nasadzeniami i innymi odpowiednimi elementami. Całość prac PGK wykonała w ramach umowy z gminą.

red.

powiązane – „Otwarty spichlerz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie