Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Debatowali o nowym centrum kultury

Około stu osób osób wzięło wczoraj udział w debacie dotyczącej planowanej od lat budowy nowego centrum kultury w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie odbyło się w magistracie, a zwołane zostało z inicjatywy środowisk senioralnych. Pod wnioskiem w tej sprawie, o czym informowaliśmy, podpisy złożyło ponad 500 osób, a podczas debaty ich część zwracała uwagę przede wszystkim na to, że należy możliwie najszybciej przystąpić do działania.

Jak wyjaśniał w trakcie trwającej ponad 3 godziny debaty wiceburmistrz Tomasz Banach, według władz Goleniowa nowe centrum kultury z dużą salą widowiskową powinno zostać zbudowane przy ul. Kilińskiego, jako dodatkowe „skrzydło” mającej profil artystyczny Szkoły Podstawowej nr 1. Gmina rozpoczęła już zresztą starania o pozyskanie funduszy na realizację inwestycji z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a jeśli zostanie on zaakceptowany, dotacje pokryć może w zasadzie 100% kosztów.

Pojawiły się też sugestie, że bez względu na decyzje, które zapadną w Norwegii, pieniądze na wykonanie dokumentacji technicznej nowego centrum kultury mogą się pojawić w budżecie gminy na przyszły rok.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie