Connect with us

Aktualności

Dariusz M. znów oskarżony

Na 4 października zaplanowane jest rozpoczęcie kolejnego procesu przeciwko Dariuszowi M. Niedawno został skazany za wystawienie fałszywej faktury (na niewykonane usługi) na karę więzienia w zawieszeniu oraz wysoką grzywnę. Tym razem sprawa dotyczy szkoły przy Szkolnej 13, której współwłaścicielem był Grzegorz Gwadera, a teraz jest nim Dariusz M.

Opublikowane

w dniu

Sprawę wytoczyła Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Będzie skomplikowana, bo chodzi o fałszerstwa dokumentów oraz zastawienie perfidnej pułapki przez przestępczy związek skłądający się z Dariusza M. i będącego na jego usługach prawników oraz byłego wspólnika Gwadery, goleniowianina – Jerzego N. Skutkiem było przejęcie większości majątku Grzegorza Gwadery przez Dariusza M.

Na 11 października zaplanowana jest rozprawa apelacyjna w sprawie przeciw Dariuszowi M., w której został skazany za wystawienie fałszywej faktury.

Urząd Kontroli Skarbowej w Szczecinie prowadzi obecnie postępowanie, w którym sprawdzana jest dokumentacja księgowa firmy Dariusza M. oraz firm będących jej kotrnahentami. Okazuje się, że wystawianie podobnych faktur było rutynową praktyką Dariusza M. Sprawa jest rozwojowa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie