Connect with us

Aktualności

Dariusz M. skazany

2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 12 tys. zł grzywny i obowiązek wyrównania szkód pokrzywdzonym – to dzisiejszy wyrok Sądu Okręgowego w Szczecinie w sprawie „doradcy finansowego”, który przywłaszczył sobie setki tysięcy złotych należących do jego klienta i wystawiał fałszywe faktury VAT.

Opublikowane

w dniu

 Wyrok jest w zawieszeniu, ale jak uzasadniła to sędzia prowadząca sprawę przeciw Dariuszowi M. przede wszystkim po to, żeby przebywając na wolności miał szansę zdobyć środki na wyrównanie szkód wyrządzonych goleniowskiemu przedsiębiorcy. Do zwrotu jest łącznie około 450 tys. zl. Jeśli M. nie zwróci przywłaszczonych pieniędzy, moze trafić do więzienia.

To juz drugi wyrok w tej samej sprawie. Pierwszy, skazujący Dariusza M. na 1,5 roku w więzieniu (w zawieszeniu) został uchylony przez Sąd Apelacyjny. W tamtym wyroku nie było tez mowy o wyrównaniu szkód. Nowy wyrok jest więc surowszy i niesie w sobie duze prawdopodobieństwo, ze prędzej czy później pan "doradca" trafi jednak za kratki. Jak zeznał w jednej z paru spraw karnych toczących się przeciw niemu, za kierowanie czterema spółkami ma jedynie 1 tys. zł miesięcznego dochodu. Moze mieć problem ze zwrotem 450 tys. zł.

Dariusza M. nie było na sali sądowej, przyszli jego dwaj adwokaci. Wyrok jest nieprawomocny, M. z pewnością się odwoła: pętla powoli się zaciska, "doradca" teraz już walczy o pozostanie na wolności.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie