Connect with us

Aktualności

Dariusz M. dwa razy przegrał

Sąd Rejonowy w Goleniowie we wtorek wydał wyrok w sprawie, którą Dariusz M., znany Czytelnikom GG z serii publikacji, wytoczył ich autorowi, Cezaremu Martyniukowi. Wyrok jest uniewinniający w całym zakresie sprawy.

Opublikowane

w dniu

 Sąd uznał, że artykuły, które Dariusz M. określał jako stek kłamstw na jego temat, zawierają prawdę i są rzetelne. Sąd oparł się na dokumentacji spraw karnych, które obecnie toczą się przeciw Dariuszowi M. oraz zeznaniach osób, które miały wątpliwą przyjemność zetknąć się z panem M. na gruncie biznesowym; skutkiem była znaczna wyrwa w majątku tychże osób. Sąd nie miał wątpliwości w ocenie materiału dowodowego, który potwierdza prawdziwość tego, co zostało napisane na łamach Gazety Goleniowskiej i Kuriera Szczecińskiego.
Adwokat Dariusza M. domagał się 2 tys. zł grzywny i 20 tys. zł nawiązki na Polski Czerwony Krzyz.

Oskarzany dziennikarz przy okazji dowiedział się, ze w styczniu br. Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego w Goleniowie, które umarzało postępowanie w innej sprawie z powództwa Dariusza M. Sąd Okręgowy równiez nie miał wątpliwości co do prawdziwości treści zawartych w publikacjach prasowych.

Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny, Dariusz M. swoim zwyczajem na pewno się od niego odwoła. Orzeczenie Sądu Okręgowego jest już prawomocne.

Dariusz M. wytoczył jeszcze sprawę cywilną, w której ząda od Gazety Goleniowskiej i Cezarego Martyniuka 50 tys. zł "odszkodowania" za rzekome straty wynikłe z publikacji prasowych. Sprawa została bezterminowo zawieszona przez Sąd Okręgowy w Szczecinie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie