Goleniów. Na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego publikowano listę darczyńców zaangażowanych w pomoc dla szpitali i kadry medycznej na Pomorzu Zachodnim podczas walki z pandemią koronawirusa.
Na liście jest 397 darczyńców – w tym 4 firmy z gminy Goleniów – ASPROD, Omegair Cargo, Hurtowania Patio i ZAZ.
- To wyraz wdzięczności i docenienia wszystkich tych, którzy wspierali naszą zachodniopomorską służbę zdrowia – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Dziękuję przedsiębiorcom, osobom działającym w ramach różnych grup wsparcia, fundacjom, członkom stowarzyszeń, żołnierzom, pracownikom firm, instytucji i służb oraz osobom prywatnym za przekazane dary rzeczowe i pieniądze zachodniopomorskim szpitalom. Dziękuję również tym, którzy poświęcili swój wolny czas, by wspomóc kadrę medyczną posiłkami, uszytymi własnoręcznie maseczkami, wolontariatem, a także kartkami i plakatami, z tak potrzebnymi słowami otuchy i wsparcia.
Informacje o darczyńcach pozyskaliśmy od szpitali, z mediów społecznościowych i mediów tradycyjnych. Wszyscy, którzy pomogli lub wciąż pomagają szpitalom – rzeczowo, finansowo lub w inny sposób, a nie znaleźli się na poniższej liście darczyńców prosimy o kontakt mailowy: darczyncy@zuw.szczecin.pl Lista z pewnością nie jest jeszcze zamknięta – będziemy ją uzupełniać po nadesłaniu zgłoszenia.
- Tych wspaniałych gestów, płynących z potrzeby pomagania innym, było bardzo dużo, również od osób, które chcą pozostać anonimowe – dodaje wojewoda Tomasz Hinc – Wszystkie są równie ważne i piękne. Raz jeszcze wszystkim darczyńcom przekazuję słowa uznania, szacunku i podziękowania.
red.
powiązane – „Maseczki higieniczne, nie ochronne”