Connect with us

Goleniów

Dałkowska czyta Iłłakowiczównę

Goleniów. Jutro o godz. 17.00 w goleniowskiej bibliotece wyjątkowe wydarzenie – aktorka Ewa Dałkowska przeczyta wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Opublikowane

w dniu

Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Bibliotece. Rezerwacja wejściówek możliwa również telefonicznie pod numerem telefonu 914182260

Tuż przed wybuchem II wojny światowej poetka Kazimiera Iłłakowiczówna opublikowała zbiór wspomnień „Ścieżka obok drogi” z czasów swojej pracy w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Przez kilka lat była bowiem osobistą sekretarką Marszałka Józefa Piłsudskiego – odpisywała na listy do niego kierowane. Fragmenty jej barwnej i pisanej z humorem opowieści przeczyta publiczności aktorka, Ewa Dałkowska.

Wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny to zbiór anegdot, ale i swoisty hołd oddany Marszałkowi. Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu i posłuchania interpretacji Ewy Dałkowskiej.

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązkowe są maseczki oraz dezynfekcja rąk przed wejściem na salę.

red.

powiązane – „Plenerowa wystawa”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie