Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Dadzą w gaz

W znacznym stopniu rozbudowana zostanie istniejąca na terenie gminy Goleniów infrastruktura gazowa. Swoje plany inwestycyjne ogłosiła spółka Gaz-System SA.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona goleniow.pl, inwestycje realizowane będą w ramach projektu Baltic Pipe, który ma być nowym korytarzem dostaw gazu ziemnego z Morza Północnego do Polski i dalej do europejskiego systemu gazowego. Komisja Europejska nadała mu rangę „projektu o znaczeniu wspólnotowym”, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i uniezależni od dostaw gazu ze wschodu.

Na terenie Gminy Goleniów inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącej tłoczni gazu w Budnie, rozbudowie węzła przesyłowego oraz na wykonaniu połączenia tych elementów z istniejącą infrastrukturą przesyłową oraz na budowie gazociągów Goleniów-Lwówek oraz opcjonalnie nowego gazociągu DN 1000 Płoty-Goleniów.

Dla Gminy Goleniów ważną korzyścią będzie podatek od nieruchomości w wysokości 2 procent wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie gminy. Właściciele nieruchomości otrzymają odszkodowanie z tytułu rozbudowy tłoczni oraz wybudowanego gazociągu. Wszystko ma być gotowe w 2022 roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie