Connect with us

Nowogard

Dachowanie pod Nowogardem

NOWOGARD. W pobliżu miejscowości Orzechowo doszło dzisiaj późnym popołudniem do bardzo groźnie wyglądającej kraksy.

Opublikowane

w dniu

29-letnia kobieta, kierująca osobowym nissanem almerą, nieco po godz. 16 prawdopodobnie „złapała” pobocze i co za tym idzie kontrolę nad pojazdem, co skończyło się dachowaniem. Samochód jest mocno zniszczony, pięciu osobom nim podróżującym, w tym trójce dzieci w wieku od 4 do 9 lat, udało się na szczęście uniknąć poważniejszych obrażeń, wszystkie zostały jednak przewiezione do szpitala na obserwację. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy najmocniej poszkodowany jest 9-letni chłopiec, który odniósł uraz oka.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Nowogard

Rozbudowa Autoneum

Nowogard. Działająca od lat w Nowogardzie firma ogłosiła plany rozbudowy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Autonemum, która projektuje i wykonuje rozwiązania akustyczne i termiczne do samochodów, planuje rozbudowę swojego zakładu w Nowogardzie i zwiększenie zatrudnienia z 350 do prawie 400 osób. Inwestycja ma być zakończona na przełomie roku 2024/2025.

red.

powiązane – „Prawie 3,5 mln drożej”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Prawie 3,5 mln drożej

Nowogard. Wykonawca wycofał się z przetargu na przebudowę Placu Wolności w Nowogardzie. Nowy chce znacznie więcej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja pn. „Rewitalizacja Miasta Nowogard – Zagospodarowanie Placu Wolności” dostała dofinansowaniz z programu „Polski Ład” kwotę ponad 4.263 mln zł, jednak w wyniku przetargu, który miał miejsce w grudniu 2023, najniższa kwota zaproponowana przez ewentualnego wykonawcę wynosiła 4.900 mln zł. Na ostatniej sesji zabezpieczona została brakująca kwota blisko 700 tys. zł.

Jednak wykonawca wycofał się z oferty argumentując, że źle wyliczył koszty. W takiej sytuacji przetarg został unieważniony i rozpisano kolejny. Zgłosił się tylko jeden oferent, który zaproponował kwotę 8.400 mln zł.

W związku z tym, burmistrz złożył wniosek o zwołanie w najbliższym czasie sesji Rady Miejskiej, by rada uchwaliła przyznanie dodatkowych środków na tę inwwestycję – potrzeba zabezpieczyć brakującą kwotę blisko 4 mln zł, aby oczekiwaną przez mieszkańców Nowogardu inwestycję zrealizować. Burmistrz twierdzi, że pieniądze w budżecie są i żadna zaplanowana inwestycja w budżecie na rok 2024 nie jest zagrożona. Burmistrz proponuje radnym, aby przesunąć wolne środki z rezerw na ten cel, czyli takie, które nie są zaangażowane. Jeżeli radni nie zgodzą się na to, to gmina będzie musiała zwrócić pozyskana kwotę i remont Placu Wolności przesunie się w czasie na kolejne lata.

red.

powiązane – Remont za 5 mln zł

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Jeden budynek – wiele organizacji

Nowogard. Budynek przy ul. 3 Maja 40 będzie siedzibą organizacji pozarządowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ma być przebudowany i zmodernizowany budynku przy ul. 3 Maja 40, stając się w niedalekiej przyszłości centrum aktywności dla miejscowych organizacji pozarządowych oraz seniorów.

Będą tam miały swoje siedziby między innymi takie organizacje jak Uniwersytet Trzeciego Wieku, Honorowi Dawcy Krwi, Stowarzyszenie Diabetyków, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów itp. oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego który obecnie się tam znajduje.

W Nowogardzie działa ponad pięćdziesiąt organizacji pozarządowych, które są porozrzucane po całym mieście, a potrzeba jest taka, żeby mogły współpracować w jednym miejscu, mieć w nim swoje biura, siedziby, ale także salę do organizowania większych wydarzeń, jak konferencje, przedstawienia czy szkolenia.

red.

powiązane – „Biogazownia – drugie podejście”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie