Connect with us

Aktualności

Czytaliśmy Wesele

Kolejny raz Goleniów włączył się do narodowego czytania arcydzieł polskiej literatury – w tym roku było to „Wesele” St. Wyspiańskiego. W sobotę (2 września), w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece, fragmenty tego dramatu goleniowianie czytali razem z popularnym aktorem Olafem Lubaszenką.

Opublikowane

w dniu

Do udziału w narodowym czytaniu "Wesela" włączyło się trzynaście osób różnych profesji i na co dzień (poza dwoma) nie występujących na scenie. O. Lubaszenko, który czytał rolę Pana Młodego, wysoko ocenił to, jak sobie z niełatwym tekstem poradzili. A byli to: Daniel Jacewicz (Czepiec), Arti Grabowski (Dziennikarz), Zofia Michalewicz (Klimina), Magdalena Kochan (Radczyni), Zbigniew Stanuch (Ksiądz), Cezary Martyniuk (Kasper i Jasiek), Beata Prusik (Maryna), Danuta Faryniarz (Haneczka), Maria Palica (Zosia),  Karina Czernicka (Poeta) oraz Magdalena Tomaszewska (Panna Młoda).

W drugiej części Olaf Lubaszenko w rozmowie z dyrektor biblioteki Anitą Jurewicz opowiadał o pracy aktora i reżysera, a na koniec rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie