Connect with us

Aktualności

Czy nas ktoś zapyta?

Do 15 września ma zostać rozstrzygnięty konkurs na koncepcję zagospodarowania terenów w centrum miasta między ulicami Szczecińską, Konopnickiej i Andersa. Decyzję o wyborze jednego z ośmiu opracowań, jakie wpłynęły na konkurs ma podjąć komisja kierowana przez burmistrza A. Wojciechowskiego. Co wybierze ? dowiemy się po fakcie.

Opublikowane

w dniu

Zapytaliśmy we wtorek w urzędzie o możliwość przejrzenia złożonych propozycji. Odmówiono nam tłumacząc, że najpierw musi się z nimi zapoznać komisja. A ta zbierze się najprawdopodobniej na początku września.
Rzecz nie tylko w naszej ciekawości. Uważamy, że skoro ma zapaść decyzja o wyborze sposobu zagospodarowania ścisłego centrum miasta, to nie może ona być podejmowana w zaciszu gabinetu wyłącznie w gronie fachowców. Skutki tej decyzji będą przez dziesięciolecia odczuwać wszyscy mieszkańcy Goleniowa. Naturalne więc, że powinni mieć oni możliwość zapoznania się ze wszystkimi propozycjami i wypowiedzenia na ich temat. Zanim zapadnie decyzja o wyborze.
Apelujemy więc o publiczne zaprezentowanie wszystkich propozycji i umożliwienie mieszkańcom wypowiedzenia się na ich temat. Być może zainteresowanie będzie niewielkie a uwag wcale. Zaniechanie konsultacji społecznych w tak ważnej sprawie jak sposób zabudowy centrum miasta będzie jednak poważnym błędem. To zbyt poważna decyzja, by zostawiać ją wyłącznie fachowcom.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie