Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Czwórka zaprasza

Goleniowskie szkoły rozpoczęły akcję prezentowania swojej oferty rodzicom siedmiolatków, które we wrześniu rozpoczną szkolną edukację. W czwartek Dzień Otwarty zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2, w sobotę – Szkoła Podstawowa nr 4.

Opublikowane

w dniu

Przez kilka godzin siedmiolatki, a przede wszystkim ich rodzice, mogli zobaczyć, czym szkoła dysponuje, kto w niej pracuje, jakie zajęcia poza lekcjami oferuje swoim uczniom (a jest ich wiele), na ile utalentowany uczeń może rozwijać swoje talenty i pasje i na co dziecko, które wymaga pomocy, może na nią liczyć. Atrakcyjnych form prezentacji szkoły i jej dorobku nie brakowało, toteż dzieci chętnie się podejmowały różnych zadań.

Ile z nich podejmie naukę w tej właśnie szkole, na razie nie wiadomo. Póki co rodzice, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie ich dziecko będzie się uczyć, porównują oferty goleniowskich szkół.
Wg danych ewidencji ludności dzieci urodzonych w 2012 roku jest w Gminie Goleniów 365, z tego w mieście – 221. W Goleniowie jest 5 szkół podstawowych prowadzonych przez gminę oraz 2 prowadzone przez inne podmioty. A to oznacza, że średnio na jedną szkołę przypada 32 dzieci.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie