Connect with us

Stepnica

Czujnik smogu

Stepnica. Wczoraj, na budynku Szkoły Podstawowej w Racimierz zostało zamontowane bezpłatne urządzenie monitorujące jakość powietrza tzw. czujnik smogu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, składa się z miernika jakości powietrza oraz tablicy LED do wyświetlania wyników pomiarów.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku, na mocy podpisanej umowy, Szkoła Podstawowa w Racimierzu przystąpiła do realizacji programu Edukacyjnej Sieci Smogowej (ESA), która wkrótce ogłosiła akcję pod nazwą „ESA dla OSE – 1 200 czujników smogu”. Szkoła została zgłoszona do tej akcji, a następnie spełniła wymagania, dzięki czemu wygrała rywalizację i znalazła się w niewielkim gronie szkół, zakwalifikowanych do montażu czujnika. W województwie zachodniopomorskim jedynie trzydzieści szkół będzie mogło posiadać czujnik smogu i badać powietrze.

red.

powiązane – „Burmistrz bez absolutorium”

Stepnica

Żydowski cmentarz

Stepnica. Nadleśnictwo Goleniów we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej oznakowało dawny cmentarza żydowski.

Opublikowane

w dniu

Na terenie Nadleśnictwa Goleniów w bliskim sąsiedztwie Stepnicy znajduje się dawny cmentarz żydowski, na którym pochówki odbywały się od połowy XIX wieku do lat 30 XX wieku. Był to teren na zachodnim skraju wsi Bogusławie (Birkenwalde), po północnej stronie drogi Stepnica – Goleniów. Cmentarz pełnił funkcje grzebalne do lat 30. XX wieku. Szacuje się, że do tego czasu pochowano na nim kilkadziesiąt osób.

Nadleśnictwo we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej ustawiło na terenie dawnego cmentarza żydowskiego tablicę informacyjną.

Ceremonia odsłonięcia tablicy planowana jest jesienią 2022 roku.

red.

powiązane – „Miłowo na tablicy”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Miłowo na tablicy

Stepnica. W Miłowie z inicjatywy Pani Sołtys Mirosławy Beczek oraz rady sołeckiej, przy wsparciu gminy Stepnica powstała fotograficzno-tekstowa tablica pamiątkowa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przedstawia ona dzieje sołectwa Miłowo i jego mieszkańców. Tablica usytuowana jest przy świetlicy wiejskiej i stanowi niemałą atrakcję nie tylko dla byłych i obecnych mieszkańców miejscowości ale może zainteresować miłośników historii Naszej Gminy jak i Pomorza Zachodniego.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Eko przygoda

Stepnica. Jutro w Stepnicy spotkanie z przyrodą.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie