Connect with us

Goleniów

Czerwiec ulgowo

Goleniów. Najbliższy miesiąc będzie czasem dostosowania do nowych rozwiązań, a nie karania.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Tak nam dzisiaj powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko pytany o egzekwowanie przepisów wchodzących 1 czerwca na terenie gminy. Chodzi oczywiście o pakiet nowych rozwiązań w odbieraniu odpadów komunalnych. Ponieważ dotychczasowa umowa z PGK, obsługującym gospodarkę odpadami w gminie, obowiązuje do końca czerwca i nie przewidywała wchodzących 1 czerwca rozwiązań, musi być czas na dostosowanie. Zdaniem wiceburmistrza Zajki przez ten właśnie czas, do momentu podpisania umowy z nowym wykonawca odbioru odpadów komunalnych w gminie (przetarg jest rozpisany, otwarcie ofert nastąpi 1 czerwca, a podpisanie umowy z jego zwycięzcą prawdopodobnie 1 lipca), żadne sankcje karne wynikające z nowych przepisów nie będą stosowane. W tym czasie bowiem wszyscy muszą najpierw otrzymać odpowiednie worki i pojemniki, a nowy wykonawca (prawdopodobnie PGK) prawne umocowanie do dokumentowania braku segregacji śmieci, karanego opłatą 24 zł.

red.

powiązane – „Pracownicy PGK sfotografują twoje śmieci”

Goleniów

Do/z „Rampy” po schodach

Goleniów. Powstają nowe, publiczne schody w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będą łączyć nowa „Rampę” z rondem Pułku „Kraków”, a do ronda będzie dochodził nowy chodnik przy ul. Dworcowej od strony „Rampy”.

red.

powiązane – „Rampa – otwarcie dopiero w listopadzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PUM zainteresowany szpitalem

Goleniów. Pomorski Uniwersytet Medyczny jest zainteresowany przejęciem szpitala w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podało PR Szczecin, Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przyznał, że uczelnia jest zainteresowana przejęciem placówki w Goleniowie przez szpital kliniczny na Pomorzanach. Jednak jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie radnych powiatowych z dyrektorem szpitala na Pomorzanach.

red.

powiązane – „Od 1 stycznia 2021 szpital w użyczenie?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kontrole na ulicy i w sklepach

Goleniów. Wczoraj na terenie Goleniowa funkcjonariusze goleniowskiej komendy Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili wspólne kontrole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miały na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy Goleniowa przestrzegają obowiązujących przepisów związanych z podróżowaniem środkami komunikacji zbiorowej. Sprawdzano jak mieszkańcy miasta przestrzegają obowiązujących nakazów zasłaniania ust i nosa na przystankach i środkach komunikacji zbiorowej. Podczas przedmiotowych działań służby przypominały o obowiązujących przepisach i konsekwencjach jakie grożą za ich nieprzestrzeganie. Jest to kontynuacja działań jakie wymienione służby prowadzą na terenie powiatu goleniowskiego od początku lipca.
W ubiegłym tygodniu podobne kontrole były przeprowadzane na terenie sklepów w Goleniowie i Maszewie.
Działania mają na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Przypominamy jednak, że w przypadku rażącego naruszania obowiązujących przepisów, można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500zł

red.

powiązane – „Gminny raport epidemiologiczny”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie