Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Czarne Planty

Ponad dwieście, licząc na oko, osób zebrało się dzisiaj o godz. 15 na goleniowskich Plantach, by wyrazić sprzeciw wobec zapisów obywatelskiego projektu ustawy o zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Opublikowane

w dniu

Zapowiadana i skrzykiwana od dobrych kilku dni manifestacja wypadła wręcz zaskakująco okazale. Październikowy poniedziałek nie wydaje się wszak najlepszą porą na organizowanie tego typu pikiet, tymczasem na placu zebrało się wiele ubranych na czarno pań (i nieco mniej panów), były transparenty i tablice z anty-antyborcyjnymi hasłami, a także gremialne skandowanie suflowanych przez organizatorki manifestacji haseł. "Jestem, czuję, decyduję!", krzyczeli co kilka minut uczestnicy wiecu, poprawiając innymi hasłami. Robiło to wrażenie.

Większe wątpliwości można było mieć do retoryki i treści wystąpień, wydaje się bowiem, że przemawiające panie nieco zbyt daleko posuwały się w interpretacji projektu, wniesionego przez komitet "Stop Aborcji". Bo doprawdy nie sposób wywieść z niego, co sugerowano, że ciąża nie będzie mogła być usunięta nawet, jeśli będzie stanowiła zagrożenie dla życia matki, a z odpowiedzialnością karną liczyć się muszą ciężarne, które poronią. Pojawił się także wyrażony wprost postulat dostępności aborcji "na życzenie" i nie brakło haseł stricte politycznych, uderzających w Prawo i Sprawiedliwość oraz bezpośrednio premier B. Szydło.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie