Connect with us

Aktualności

Cyrk w kinie

NOWOGARD. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w kinie? Tak, to najnowszy pomysł burmistrza Gminy Nowogard – Roberta Czapli. Żeby było śmieszniej, chciał żeby sesja odbyła się w czasie wiecu, który zwołał w tym samym czasie w tym samym kinie. To by już zamieniło kino w cyrk.

Opublikowane

w dniu

 Na początek fakty. Na terenie gminy Nowogard działa kilka ferm norek, które PiS z prezesem J. Kaczyńskim zawzięcie chcą zlikwidować. Burmistrz Czapla zwołał na środę 6 grudnia, godz. 11.30, „konsultacje społeczne” w sprawie norek. Na konsultacje w sali kina „Orzeł” zwieziono głównie pracowników ferm norek i ich rodziny. Nic dziwnego, że około 87 procent zebranych było za utrzymaniem hodowli.

Mniejsza o norki i kinowe konsultacje. Burmistrz Czapla wymyślił sobie, że dokładnie w tym samym miejscu i czasie (środa, 11.30, sala kinowa) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Jeden punkt: uchwała rady sprzeciwiająca się likwidacji ferm norek. Trudno powiedzieć, jak burmistrz Czapla wyobrażał sobie posiedzenie Rady Miejskiej w wypełnionej po brzegi sali kina „Orzeł”. Czapla ma bujną wyobraźnię, a skoro sesję chciał zwołać w kinie – to sobie to musiał wyobrazić.

Na ten kabaret nie wyraził zgody przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słomski. Owszem, zwołał sesję, ale w normalnym miejscu obrad: w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego. W środę o 11.30 czekał na radnych i burmistrza. No i na próżno. Zabrakło kworum, między innymi z powodu braku przybocznej gwardii burmistrza Czapli – czworga radnych SLD i paru przystawek. Czapla i jego drużyna siedzieli wówczas… w kinie. Słomskiemu nie pozostało nic innego jak stwierdzić brak kworum i pożegnać kilkoro radnych, którzy przyszli na ową niebywale nadzwyczajną sesję.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie