Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Cyrk w kinie

NOWOGARD. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w kinie? Tak, to najnowszy pomysł burmistrza Gminy Nowogard – Roberta Czapli. Żeby było śmieszniej, chciał żeby sesja odbyła się w czasie wiecu, który zwołał w tym samym czasie w tym samym kinie. To by już zamieniło kino w cyrk.

Opublikowane

w dniu

 Na początek fakty. Na terenie gminy Nowogard działa kilka ferm norek, które PiS z prezesem J. Kaczyńskim zawzięcie chcą zlikwidować. Burmistrz Czapla zwołał na środę 6 grudnia, godz. 11.30, „konsultacje społeczne” w sprawie norek. Na konsultacje w sali kina „Orzeł” zwieziono głównie pracowników ferm norek i ich rodziny. Nic dziwnego, że około 87 procent zebranych było za utrzymaniem hodowli.

Mniejsza o norki i kinowe konsultacje. Burmistrz Czapla wymyślił sobie, że dokładnie w tym samym miejscu i czasie (środa, 11.30, sala kinowa) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Jeden punkt: uchwała rady sprzeciwiająca się likwidacji ferm norek. Trudno powiedzieć, jak burmistrz Czapla wyobrażał sobie posiedzenie Rady Miejskiej w wypełnionej po brzegi sali kina „Orzeł”. Czapla ma bujną wyobraźnię, a skoro sesję chciał zwołać w kinie – to sobie to musiał wyobrazić.

Na ten kabaret nie wyraził zgody przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słomski. Owszem, zwołał sesję, ale w normalnym miejscu obrad: w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego. W środę o 11.30 czekał na radnych i burmistrza. No i na próżno. Zabrakło kworum, między innymi z powodu braku przybocznej gwardii burmistrza Czapli – czworga radnych SLD i paru przystawek. Czapla i jego drużyna siedzieli wówczas… w kinie. Słomskiemu nie pozostało nic innego jak stwierdzić brak kworum i pożegnać kilkoro radnych, którzy przyszli na ową niebywale nadzwyczajną sesję.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie