Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Artykuł sponsorowany

Co zawiera ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób, dlatego uznaje się ją za cywilizacyjną. Dotyka ona bowiem nawet kilku procent całej populacji. Z tego powodu tak ważne jest wykupienie ubezpieczenia, które pozwoli na pokrycie kosztów leczenia w razie wystąpienia tego schorzenia. Co dokładnie obejmują takie polisy i ile kosztują?

Czym jest ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy nie wchodzi w skład standardowej polisy na życie. Taka ochrona obowiązuje bowiem jedynie w sytuacji, gdy klient umrze. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z leczeniem, konieczne jest zdecydowanie się na rozszerzenia. Zwiększają one koszt wykupienia ubezpieczenia, jednak okazują się niezbędne w sytuacji, gdy zostanie wykryta u Ciebie cukrzyca.
Cukrzyca dzieli się na kilka rodzajów, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną polisę warto zorientować się w jej zakresie. Ochrona tego typu zazwyczaj obejmuje jedynie osoby pełnoletnie, które nie ukończyły konkretnego wieku. W takich ubezpieczeniach bardzo często znajdują się także restrykcyjne wyłączenia. Z tego powodu tak ważne jest czytanie umowy przed jej podpisaniem.
Koszt ubezpieczenia na wypadek cukrzycy różni się w zależności od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zwykle jest to zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie. W sytuacji, gdy decydujesz się na bardziej rozbudowane pakiety, trzeba liczyć się ze znacznie większym kosztem. Z tego powodu dobrym pomysłem jest korzystanie z internetowych porównywarek, takich jak strona https://www.rankingubezpieczennazycie.pl .Dzięki nim możesz zestawić dostępne polisy online, wybierając taką, której zakres jest najszerszy, a cena – maksymalnie korzystna.

Co zawiera polisa na wypadek cukrzycy?

Dokładny zakres ubezpieczenia na wypadek cukrzycy zależy od kilku czynników. Każde towarzystwo oferuje bowiem zupełnie inne pakiety i formy ochrony. Najczęściej są to takie sytuacje, jak:

  • pokrycie kosztów zakupu leków przez określony czas,
  • zapewnienie niezbędnych urządzeń,
  • pomoc finansowa związana z leczeniem,
  • darmowe konsultacje z lekarzami niezbędne w cukrzycy.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia na wypadek cukrzycy obowiązują jedynie przez określony okres. Po wykorzystaniu maksymalnej wartości środków taka polisa przestaje działać, a chory musi ponieść niezbędne wydatki samodzielnie. Zazwyczaj jednak kwota ta jest na tyle wysoka, by zapewnić pomoc przez co najmniej kilka lat. Dobrym pomysłem okazuje się również wykupienie droższej ochrony, która zabezpiecza na wypadek wystąpienia wielu innych schorzeń, jednocześnie zwiększając maksymalną kwotę odszkodowania.
Polisy na wypadek cukrzycy są zwykle bardzo restrykcyjne. Najczęściej dotyczą one jedynie choroby typu I i II. Problem z wykupieniem ubezpieczenia mogą mieć również osoby, które są otyłe. Wówczas ryzyko wystąpienia cukrzycy jest ogromne, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe często zawierają w umowach zapisy, które chronią ich interesy w takich sytuacjach.

Artykuł powstał przy współpracy partnera.

Artykuł sponsorowany

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA PRĄDZIE?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Rosnące ceny za energię elektryczną sprawiają, że coraz więcej osób szuka sposobów, aby skutecznie ograniczyć zużycie prądu, a tym samym płacić niższe rachunki za energię elektryczną. Niestety we współczesnym świecie nie jest to łatwe. W gospodarstwach domowych korzysta się obecnie z coraz większej liczby różnych urządzeń elektrycznych, z których nie sposób zrezygnować. Można jednak wprowadzić do swojego życia kilka pozytywnych zmian, które pozwolą nam zaoszczędzić energię elektryczną.

5 sposobów na skuteczne zmniejszenie rachunków za prąd

1. Wybieraj sprzęty elektryczne z jak najlepszą klasą energetyczną, gdyż cechują się one mniejszym zużyciem energii. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń, które działają bardzo często lub nawet przez cały czas, jak np. lodówka.

2. Zainwestuj w energooszczędne żarówki. Ta niewielka zmiana pozwoli Ci w dłuższej perspektywie zaoszczędzić sporo pieniędzy.

3. Zmień swoje nawyki w zakresie korzystania ze sprzętów elektrycznych. Staraj się postępować rozsądnie, aby wykorzystać potencjał posiadanych sprzętów, a jednocześnie nie marnować prądu. Pamiętaj, że nawet najnowocześniejsze urządzenia energooszczędne nie zapewnią Ci oczekiwanych oszczędności, jeśli nie będziesz z nich właściwie korzystać. Co warto robić? Włączaj zmywarkę i pralkę tylko wtedy, gdy są całkowicie wypełnione. Ograniczaj częstotliwość otwierania lodówki — staraj się za jednym razem wyjąć z niej wszystko, co potrzebne. Gotuj pod przykryciem. Do czajnika elektrycznego wlewaj tylko taką ilość wody, która będzie Ci w danym momencie potrzebna. Wyłączaj urządzenia, gdy z nich nie korzystasz. Staraj się także gasić światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz. Takich prostych sposobów na oszczędzanie prądu jest wiele — staraj się wdrożyć je w życie.

4. Jednym z urządzeń, które “pożera” bardzo duże ilości prądu, jest bojler elektryczny. Jeśli wykorzystujesz go do codziennego podgrzewania wody, przygotuj się na bardzo wysokie rachunki za energię elektryczną. W dłuższej perspektywie nie jest to opłacalne rozwiązanie, dlatego warto rozważyć wymianę bojlera na bardziej energooszczędny sposób podgrzewania wody. Ekologicznym i ekonomicznym urządzeniem jest pompa ciepła, która służy nie tylko do ogrzewania budynku, ale i podgrzewania wody użytkowej. Nowsze modele wyposażone są także w funkcję chłodzenia pomieszczeń. Za sprawą jednej pompy ciepła osiągniesz wiele korzyści, a przede wszystkim finansowe.

5. Wybierz fotowoltaikę dla domu. Domowa elektrownia słoneczna to obecnie najlepszy sposób na oszczędność i niezależność. Panele fotowoltaiczne przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. W ten sposób możesz samodzielnie produkować prąd z naturalnego źródła odnawialnego. Obecnie można skorzystać z ulgi termomodrnizacyjnej w podatku dochodowym oraz dotacji z programów Mój Prąd  (nowy nabór wniosków od 01.07.2021) i Czyste Powietrze (fotowoltaika wraz z wymianą źródła ciepła). Dofinansowania udzielane są zarówno na zakup, jak i montaż paneli.

Sposób nr 4 i 5 możesz zrealizować wspólnie z firmą PITERN, która od 2003 roku dostarcza rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii  dla  gospodarstw domowych, firm i rolników. W samym województwie zachodniopomorskim ma zrealizowanych blisko 1000 instalacji fotowoltaicznych, a co za tym blisko 1000 zadowolonych Klientów.  PITERN to nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła ale również doradztwo, projektowanie, serwisowanie oraz pełna obsługa posprzedażowa. PITERN jako jedna z nielicznych firm na rynku posiada w ofercie gwarancję na montaż aż do 10 lat.

Jak uzyskać więcej informacji?

Skontaktuj się z Pawłem Bednarkiem, naszym konsultantem ds. energii odnawialnej, telefonicznie na nr 885 951 098 lub wyślij zapytanie na p.bednarek@pitern.pl. Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą jest bezpłatna. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym nowym programem lojalnościowym, dzięki któremu można zyskać wspaniałe nagrody.          

piTERN Sp. z o. o.
ul. Batorowska 9, Dąbrowa
62-070 Dopiewo k. Poznania
tel. 885 951 098,
61 679 14 14,
www.pitern.pl, bok@pitern.pl

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Catering dietetyczny – co warto o nim wiedzieć

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z diety pudełkowej. Nic dziwnego – to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o sylwetkę, a nie mają czasu na przyrządzanie posiłków w domu. Są także osoby nastawione sceptycznie do takiej diety. Nie należy jednak się jej bać. Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Czym jest dieta pudełkowa

Nazwa tego typu diety pochodzi od sposobu pakowania posiłków – są one dostarczane w pudełkach. Na każdy dzień wydzielone są osobno. Potrawy przygotowywane są dla każdego klienta według indywidualnego jadłospisu, który najczęściej konsultowany jest z dietetykiem. Z tego rozwiązania korzystają zarówno celebryci, jak i osoby, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Różne firmy oferują różne warianty cateringu z dostawą – klient ma możliwość wyboru odpowiedniego wariantu w zależności od swojego zapotrzebowania energetycznego i typu diety.

Zalety cateringu dietetycznego

Dobry catering dietetyczny od https://eatfitcatering.pl/ zapewnia klientom zbilansowane posiłki, których skład i kaloryczność konsultowane są ze specjalistą. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie zdrowych produktów w sklepie i martwić się o sylwetkę. Dieta pudełkowa ma wielu wielbicieli wśród osób spędzających dużo czasu poza domem. Nie każdy ma możliwość ugotowania posiłków na cały tydzień. Wiele firm oferuje dostarczenie pudełek do domu lub do pracy. Dzięki temu zdrowy i ciepły obiad można wziąć ze sobą wszędzie. Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż szybkie zjedzenie fast foodu podczas przerwy. Ponadto do wyboru jest wiele różnych diet. Wegetarianie, weganie, osoby na diecie bezglutenowej – wszyscy znajdą odpowiedni wariant dla siebie. Catering dietetyczny daje możliwość rozszerzenia diety i poznania nowych składników, z którymi wcześniej nie miało się styczności. Dzięki temu w przyszłości będzie można samodzielnie przygotować bardziej zróżnicowane posiłki niż te, które jadło się wcześniej. Organizm na pewno za to podziękuje. Kolejnym atutem diety pudełkowej jest łatwe kontrolowanie ilości spożytego jedzenia. Wiele osób mając wydzielone posiłki potrafi ograniczyć podjadanie, co również wpływa korzystnie na zdrowie i sylwetkę. Catering docenią także osoby, które nie mają umiejętności kulinarnych, a chcą odżywiać się smacznie i zdrowo. Dzięki opcji zamówienia posiłków pod wskazany adres, klienci mają możliwość spożytkowania zaoszczędzonego na zakupach czasu na inne czynności.

Podsumowanie

Diety pudełkowe posiadają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób woli przyrządzać posiłki w domu i nie ufa gotowym rozwiązaniom. Jednak nie ma powodów do niepokoju – ten typ diety jest bezpieczny i od lat ułatwia życie wielu osobom. Dlatego warto przetestować catering dietetyczny z dostawą. W przypadku niezadowolenia w każdej chwili można zrezygnować, a istnieje szansa na miłe zaskoczenie. Organizm z pewnością podziękuje za zbilansowane posiłki i odwdzięczy się dobrym samopoczuciem oraz piękną sylwetką.

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Instalowanie okien to wyzwanie

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Okna są montowane w Krakowie

Kraków to dobre miejsce do pracy. Stworzenie firmy montującej okna to dobra sprawa. Okna są niezbędne, co kilkanaście lat trzeba je wymieniać. Okna w Krakowie to najlepsze rozwiązanie, które sprawdza się wyjątkowo. Okna PCV to coś dobrego, solidnego, wyjątkowego. Najczęściej zamawiane są okna pcv, a nie drewniane, ponieważ pcv łatwiej się myje, nie trzeba rozkręcać takich okien i tracić czasu na różnorodne działania. Okna aluminiowe to coś, co się sprawdza. Obecnie takie okna to rzecz godna uwagi, cenna i na pewno najważniejsza. Mogą mieć białe ramy, szare lub brązowe – klient wybiera optymalne okna, a firma je przywozi i montuje. W mieszkaniach takich okien jest kilka, więc ich wymiana nie jest droga, ale już w domu mieszkalnym takie okna mogą sprawić spory problem. Montaż okien sprawdza się najlepiej. Dzięki temu można byłoby mieć czyste mieszkanie, ładnie zaaranżowane, eleganckie i na pewno dobrej jakości. Tego oczekują klienci i na to zawsze mogą liczyć. Ładne okna, mocne, solidne, dobrze zamykające się oraz dobrze otwierające się.

Jaka stolarka w oknach?

Najbardziej popularna jest stolarka aluminiowa. Montaż okien nie trwa długo, ale płaci się za niego dodatkowo. Niektóre firmy cenę montażu okien wliczają w cenę takich okien. Warto o tym pamiętać i spokojnie korzystać z takich rozwiązań. Wysoka jakość to coś, co się sprawdza, a niejedna osoba doceni to, co na pewno najlepsze oraz wyjątkowe. Solidny montaż okien to także dobra sprawa. Niejedna osoba oczekuje takiego montażu i zajmuje się nim zawsze. Wysoka jakość to coś, co sprawdza się i ma znaczenie. Na pewno warto o tym pamiętać, bo bez tego nic się nie uda. Jest to coś, co sprawdza się idealnie. Wiele osób chciałoby mieć takie okna, może to zrobić, wybierając dobrą firmę. Instalowanie okien trwa, zatem najlepiej umówić się na godzinę. Wówczas cała operacja przebiega o wiele sprawniej. Dzięki temu można poradzić sobie doskonale z tym, co na pewno najlepsze oraz godne uwagi. Okna muszą być bardzo dobrze osadzone, ponieważ złe osadzenie okien sprawia, że nie będą one dobrze się otwierały oraz zamykały. Solidna jakość takich okien to coś, czego oczekuje niejeden klient. Warto o tym pamiętać i warto mieć najlepsze okna do swoich potrzeb. Bez tego zdecydowanie nic się nie uda. Jakość takich okien to coś nieodzownego. Niejedna osoba pragnie nacieszyć się tym, co dobre, co ważne, co godne polecenia. Solidne okna to rzecz godna zainteresowania. Można o tym pamiętać, bo to coś, co daje ciepło. Okna powinny być szczelne, aby ciepło nie uciekało. O wiele lepiej jest powierzyć taki montaż solidnej firmie, która sprawi, że będą one zamontowane solidnie, w sposób dający gwarancję najwyższej jakości. Tego oczekują klienci i na to zawsze mogą liczyć. Dobrej klasy okna sprawdzają się tak, jak nic innego. Dzisiaj solidne okna są znaczące i na pewno są godne uwagi. Okna to inwestycja, więc nie warto na nich oszczędzać. Zakup porządnych okien jest dokładnie tym, czego oczekują obecnie klienci.

Wybierz profesjonalną firmę z długoletnim doświadczeniem – NovoBudowa

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie