Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Co w budżecie na 2020 rok?

Gotowy jest już projekt budżetu gminy Goleniów na 2020 rok. A także lista inwestycji, które mają być zrealizowane.

Opublikowane

w dniu

Na zadania inwestycyjne gmina przeznaczyć chce w przyszłym roku ponad 67 mln zł (dla porównania, w ubiegłym roku było to blisko 83 mln zł), znaczna część największych z nich to kontynuacja już wcześniej rozpoczętych bądź zapowiadanych przedsięwzięć. Będą to między innymi budowa nowego dworca kolejowo-autobusowego Goleniowie (13,3 mln zł) i węzła przesiadkowego w Załomiu (3,2 mln zł), budowa ścieżki rowerowej w GPP (4,1 mln zł), modernizacja ul. Lipowej w Lubczynie (16,25 mln zł) i adaptacja budynków Rampa – Kultura oraz Twierdza Design (6,25 mln zł).

Z nowszych spraw zwracają na siebie uwagę m.in. budowa przedłużenia ul. Metalowej (12 mln zł), ul. Leśnej w Załomiu (1,5 mln zł) i opracowanie koncepcji nowego Centrum Kultury (50 tys. zł).

Sesja budżetowa wkrótce.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie