Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Co pan na to, panie komendancie?

Możesz być trzeźwy jak niemowlę, a i tak policjanci zatrzymają ci prawo jazdy, w oczywisty sposób łamiąc prawo. Dlaczego to robią? To proste: bo nie znają przepisów.

Opublikowane

w dniu

Wczoraj jednego z goleniowskich kierowców zatrzymano na ulicy pod pretekstem, że nie włączył migacza skręcając w prawo. Kazano mu dmuchnąć w alkotest. Odmówił, zażądał badania krwi. Zawieziono go do szpitala, gdzie pobrano krew do zbadania przez policyjne laboratorium. Kierowca, który z uzasadnionych powodów nie ma zaufania do policji, poprosił o pobranie dodatkowej próbki krwi i zlecił jej zbadanie na swój koszt w laboratorium szpitalnym. W szpitalu mężczyzna został też przebadany przez lekarza, który nie stwierdził jakichkolwiek objawów użycia alkoholu.
Po godzinie nasz kierowca zgłosił się na komendę w gotowym już wynikiem badania krwi w goleniowskim laboratorium. Wynik testu na zawartość alkoholu – 0,00 promila. Zażądał wydania prawa jazdy. I tu niespodzianka: policjanci odmówili, powołując się na „swoje przepisy”. Nie sprecyzowali jakie.
Tymczasem rzecz jest prosta. Z art. 135 Prawa o ruchu drogowym wynika, że policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy w razie „UZASADNIONEGO podejrzenia, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu”. Odmowa dmuchnięcia w alkotest nie oznacza, że kierowca jest pod wpływem. Nie wystarczy, że policjant coś podejrzewa, owo podejrzenie musi być uzasadnione: zapach alkoholu, bełkotliwa mowa, brak koordynacji ruchów etc. W opisywanym przypadku nic takiego nie miało miejsca. Więcej: kierowca został przebadany przez lekarza, a na dodatek przedstawił wynik laboratoryjnego badania krwi; wprawdzie wykonanego przez laboratorium niepolicyjne, ale jednak laboratorium. Wczorajsze zatrzymanie prawa jazdy nie miało żadnych podstaw faktycznych. Zatrzymując prawo jazdy policjanci przekroczyli swoje uprawnienia – uważa kierowca. Zapowiedział, że o sprawie poinformuje Komendanta Głównego Policji.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie