Connect with us

Nowogard

Co druga lampa

Nowogard. Mieszkańcy Nowogardu w ankiecie opowiedzieli się w sprawie oszczędności energii elektrycznej w gminie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ustawa z dnia 7 października 2022 r. nałożyła na samorządy obowiązek zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10%. Na podstawie przeprowadzonej ankiety na stronie Urzędu Miejskiego, zgodnie z wolą mieszkańców zdecydowano o wyłączeniu co drugiej lampy oświetlenia ulicznego stanowiącego własność gminy.

Wyłączeniu będzie podlegać co druga oprawa oświetleniowa za wyjątkiem punktów świetlnych bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego zlokalizowanych w obrębie przejść dla pieszych oraz skrzyżowań. Wyłączenie oświetlenia nastąpi na następujących ulicach:

Bohaterów Warszawy droga do Orlika, Radosława, Światowida, Krótka i Łąkowa, Jana Pawła II, Ks J. Poniatowskiego, Nadtorowa, 15 go Lutego, 3–go Maja, Waryńskiego, Dworcowa, łącznik ul. Dworcowej i 700 Lecia, 700- Lecia, Warszawska, Generała J. Bema, Zamkowa, Kosynierów, Kowalska, 5-go Marca, Plac Wolności, Zielona, Osiedlowa, aleje nad jeziorem, Kościuszki, Głowackiego, Rataja, Racławicka, Grota Roweckiego, Norwida, Staszica, Topolowa, Sikorskiego, Promenady, Wybickiego, droga w kierunku Smużyn.

Wyłączenie obejmie również oświetlenie gminne zlokalizowane na terenie następujących wsi: Błotno, Bieniczki, Kulice, Słajsino, Wierzbięcin, Trzechel, Olchowo, Piaski, Bochlin, Błotny Młyn, Ogorzele, Strzelewo.

red.

powiązane – „Zapowiedź podwyżek”

Nowogard

Najlepsza świąteczna aranżacja

Nowogard. 27 stycznia rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą aranżacją świąteczną.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, konkurs ma na celu kultywowanie rodzinnych tradycji bożonarodzeniowych, a także upiększenie Nowogardu i okolic poprzez tworzenie oryginalnych i ciekawych aranżacji. Zainteresowanie nie było duże, zgłoszeń było bowiem jedynie pięć – a wygrać można było nawet 2 tysiące złotych.
Za dekoracje wykonane w okresie świątecznym w 2022 roku komisja konkursowa nagrodziła:

Kategoria budynek jednorodzinny wolnostojący

I miejsce (bon o wartości 2000 zł) – Ewa Grzelak, Czermnica

red.

powiązane – „Burmistrz chce podwyżki”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Burmistrz chce podwyżki

Nowogard. Pierwszym punktem styczniowej sesji rady miejskiej było przedstawienie informacji na temat gospodarki odpadami oraz wzrostu cen za odbiór odpadów w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Słajsinie.

Opublikowane

w dniu

Wzrósł też kosztów odbioru odpadów u mieszkańców przez firmę ZUK. Ze wstępnych wyliczeń urzędników gminy wynika, że potrzebna jest podwyżka stawki za odbiór za śmieci o 6 zł za osobę – z 22 na 28 zł. Aktualnie brakuje 1.000.050 zł by system sie zbilansował.

Referat Gospodarki Odpadami ma przygotować pełną informację, która ma trafić do radnych, a oni tematem tym zajmą się na komisjach rady miejskiej, a w następnej kolejności radni będą głosowali nad jedną z wypracowanych decyzji.

Niedawno stawki za odbiór śmieci od osoby podniosły gminy: Przybiernów – z 31 do 36 zł, Stepnica – z 30 do 32 zł, Maszewo z 27 do 34 zł, oraz w tym tygodniu gmina Osina – z 26 na 28 zł. Na razie stawke 30 zł od osoby utrzymuje gmina Goleniów.

red.

powiązane – „Cennik z podwyżkami zaakceptowany”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Pracownik nowogardzkiego UB przed sądem

Nowogard. Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Szczecinie ma się rozpocząć sprawa przeciwko byłemu funkcjonariuszowi Urzędu Bezpieczeństwa z Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, Stefan B. doprowadził przed laty do skazania rolnika za to, że krytykował ustrój Polski Ludowej. Józef G. odsiedział w stalinowskim więzieniu dwa lata – mówił radiu prokurator Marek Rabiega z Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.

  • Został pierwotnie skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Na skutek apelacji jego obrońcy, jego karę zmniejszono do dwóch lat, którą odbył w całości. Była to osoba 53-letnia, miała na utrzymaniu czworo dzieci, więc bardzo mocno wpłynęło to na niego, jak i jego rodzinę. Należy pamiętać, że pierwszy wyrok opiewał też na przepadek całego mienia tej osoby – mówił Rabiega.

Oskarżony funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Nowogardzie Stefan B. jest jedyną żyjącą osobą, która miała swój udział w skazaniu rolnika.

red.

powiązane – „Zakaz odwiedzin”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie