Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

Co dalej z ceną śmieci?

Goleniów. Po ostatnim odrzuceniu przez radnych po raz kolejny proponowanej przez burmistrza podwyżki opłaty za odbiór śmieci, pozostanie ona bez zmian.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, odrzucenie przez radnych tej uchwały o podniesieniu ceny z 12 zł na 30 zł od osoby miesięcznie rozczarowało go. Przypomniał, że radni chcieli przeprowadzenia audytu, który miał wykazać, czy PGK swoją cenę za usługę dla gminy, w konsekwencji przekładająca się na cenę 30 zł miesięcznie od osoby, ustaliło prawidłowo i czy nie ma w tej firmie nieuzasadnionych kosztów wpływającą na wspomnianą cenę. Jednak chociaż wyniki audytu zaprezentowane radnym nie wykazały żadnych nieprawidłowości w PGK, radni tej rynkowej ceny wynikającej z przetargu nie zaakceptowali. W tej sytuacji zdaniem wiceburmistrza nie ma już dalej sensu proponować podwyżki na 30 zł – pozostaje dopłacanie do gospodarki odpadami w gminie z budżetu przy cenie 12 zł od osoby miesięcznie.

Według danych jakie podał wiceburmistrz na ostatniej sesji rady, aktualnie w ciągu roku mieszkańcy gminy wytwarzają ok. 17 tyś ton odpadów, czyli ok. pół tony na osobę. W roku 2020 przy cenie 12 zł od osoby, z budżetu gminy dopłata wyniosła ok. 5 mln zł. Według wyliczeń przedstawionych przez gminę, w tym roku do śmieci z budżetu gminy dopłata wyniesie ok. 9,6 mln zł.

red.

powiązane – „Bez podwyżki za śmieci i Metalowej”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie