Connect with us

Aktualności

Cios w krzewienie

To wszystko wina gminy. Taki wniosek wyciągnąć można z pisma, które po zerwaniu negocjacji, dotyczących koncepcji nowej zabudowy dworca kolejowego w Goleniowie, wystosował do goleniowskich radnych prawnik reprezentujący pracownię Riegler Riewe Architekten.

Opublikowane

w dniu

Podczas wczorajszej sesji odczytany został list podpisany przez radcę Marcina Kropkę. Stwierdza on między innymi, że urzędnicy zmieniali treść proponowanej umowy w ten sposób, że stało to "w rażącej sprzeczności z zasadą prowadzenia negocjacji z zachowaniem dobrych obyczajów", a że nie wykazali dobrej woli i szacunku wobec drugiej strony, negocjacje musiały być zakończone. "Wyrażamy ubolewanie, że swoim zachowaniem Gmina Goleniów nie tylko uniemożliwiła nam kontynuowanie prac rozpoczętych nagrodzoną pracą konkursową, ale również zadała cios osłabiający wartą krzewienia ideę propagowania i organizowania przez podmioty publiczne konkursów archietktoniczno-urbanistycznych", czytamy w piśmie.

M. Kropka stwierdził również, że Riegler Riewe Architekten zastrzega sobie prawo podjęcia dalszych kroków w związku z zaistniałą sytuacją, sugerując zapewne, że spór może się zakończyć na sali sądowej. Zadeklarował również gotowość przekazania do wiadomości radnych całej korespondencji pomiędzy gminą a pracownią. Wiceburmistrz T. Banach poinformował natomiast, że przekaże radnym pełne protokoły z prowadzonych przez kilka miesięcy rozmów.

W jutrzejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej" będzie można przeczytać obszerny wywiad na ten temat z burmistrzem Robertem Krupowiczem.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie