Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

Ciepło podrożeje

Goleniów. Drastycznie wzrosły koszty związane z produkcją ciepła w goleniowskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To rezultat dwukrotnego wzrostu w minionym roku cen tzw. uprawnień do emisji CO2. To istotny koszt każdego przedsiębiorstwa spalającego węgiel, na który nie ma ono żadnego wpływu. Ponieważ zmiany cen tych uprawnień są ostatnio duże i częste, także nasz PEC musi je ująć w taryfie zatwierdzanej przez Urząd Regulacji Energetyki. Skutkiem będzie najpewniej kilkuprocentowy wzrost cen jakie odbiorcy goleniowskiego PEC zapłacą za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę.

Więc na ten temat w rozmowie z prezesem PEC Tomaszem Majewskim, którą opublikujemy w najbliższy weekend.

red.

powiązane – „Remont nad torami”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie