Connect with us

Goleniów

Ciemniej w najjaśnieszym parku 750-lecia

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Na nasze pytanie czy to jest wynik bardzo wielu krytycznych opinii ze strony mieszkańców na temat tego oświetlenia, a dokładnie prześwietlenia i jego barwy, wiceburmistrz Tomasz Banach w rozmowie z nami odpowiedział:”… słuchamy społeczeństwa i reagujemy na krytyczne głosy…”. Ok. 140 tys zł kosztował podatników zakup dodatkowych urządzeń wraz z montażem, pozwalających regulować intensywność natężenia światła w parku i związany z tym pobór energii. Wiceburmistrz zapytany dlaczego od razu tego nie zrobiono stwierdził, że powody były dwa: „…wcześniej trudno było ocenić, że tam będzie aż tak dotkliwie jasno, a po drugie nie było wtedy możliwości finansowych zakupu takiego urządzenia…”. Banach odpowiedzialność za to wziął na siebie tłumacząc w rozmowie dlaczego tak się stało.

Teraz w ciągu doby są 2 okresy z różnym natężeniem oświetlenia parku: od wieczora do godz. 23.00 – maksymalne natężenie, ale zmniejszone o 70% w stosunku do tego co było przed zainstalowaniem regulacji oraz od północy do 5.00 – zmniejszenie natężenia o 90% w stosunku do tego co było wcześniej. Czy to widać ? – każdy musi ocenić sam. My zrobiliśmy dla porównania zdjęcia dwóch miejsc o godz. 21.00 o 3 w nocy i naszym zdaniem trudno zauważyć większa różnicę (patrz zdj. obok). Pozostaje wierzyć wiceburmistrzowi, że zamontowane urządzenia dają znaczną obniżkę zużycia energii.

Więcej o oświetleniu i innych problemach parku w zobacz w rozmowie obok.

l.o.

powiązane – „Park światła – odmieniam oblicze miasta”,
Najjaśniejszy park 750-lecia”, „Park 750-lecia Goleniowa”,
Park jaśnie oświecony”,

Aktualności

Burzliwa dyskusja o śmieciach

Goleniów. Radni, wiceburmistrzowie i prezes PGK ostro dyskutowali o gminnej gospodarce odpadami, którą pokazujemy na filmach.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Gmina ogłosiła właśnie kolejny przetarg na odbiór odpadów komunalnych rozszerzony tym razem o nieruchomości niezamieszkane. W poprzednim gmina chciała wydać tylko na sam odbiór i zagospodarowanie gminnych śmieci wraz z prowadzeniem PSZOK ok.13,8 mln zł netto. Wpłynęła tylko oferta z komunalnego PGK opiewająca na 16,4 mln zł netto, co dla gminy było za drogo i przetarg unieważniła. Rozstrzygniecie przetargu nastąpi pod koniec lipca. br. Do tego czasu została zawarta tymczasowa umowa z PGK. Jak zapewniał na ostatniej sesji wiceburmistrz Henryk Zajko, nie powinno to wpłynąć negatywnie na odbiór śmieci od mieszkańców.

Na tej samej sesji wiceburmistrz Zajko złożył informację na temat aktualnej sytuacji z odpadami komunalnymi w gminie – to pokazujemy w pierwszym materiale filmowym. W drugim jest zapis interesującej dyskusji pomiędzy radnymi, a prezesem PGK oraz wiceburmistrzem.

powiązane – „Wraca śmieciowe zamieszanie

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dzisiaj nocna adoracja

Goleniów. Tylko w jednym kościele w naszym powiecie i tylko raz w miesiącu można adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie przez całą noc.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taka możliwość jest w nocy z każdego pierwszego piątku miesiąca, na pierwszą sobotę miesiąca od godz. 19.00 w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie. Te dni wypadają teraz 3 i 4 lipca – Chrystus czeka w Najświętszym Sakramencie na każdego…

red.

powiązane – „Procesje przeszły ulicami”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniów – Lwów w 2 godziny

Goleniów. Dzisiaj punktualnie o godzinie 09.30, lądowaniem samolotu Wizz Air zainaugurowane zostało połączenie lotnicze z ukraińskiego Lwowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Węgierskie, niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air, na trasie Lwów – Szczecin – Lwów operować będą 180 miejscowym samolotem Airbus A-320, z częstotliwością 2 x tygodniowo, wg następującego rozkładu lotów:
Poniedziałek
Wylot z Lwowa – 09.00
Przylot do Szczecina – 09.35
Wylot ze Szczecin – 10.05
Przylot do Lwowa – 12.35
Piątek
Wylot z Lwowa – 09.00
Przylot do Szczecina – 09.35
Wylot ze Szczecina – 10.05
Przylot do Lwowa – 12.35

Ceny biletów rozpoczynają się od kwoty 39 złotych za bilet w jedną stronę.

red.

powiązane – „Co było, jest i będzie z goleniowskim lotniskiem”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie