Connect with us

Aktualności

Ciemniej w najjaśnieszym parku 750-lecia

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Na nasze pytanie czy to jest wynik bardzo wielu krytycznych opinii ze strony mieszkańców na temat tego oświetlenia, a dokładnie prześwietlenia i jego barwy, wiceburmistrz Tomasz Banach w rozmowie z nami odpowiedział:”… słuchamy społeczeństwa i reagujemy na krytyczne głosy…”. Ok. 140 tys zł kosztował podatników zakup dodatkowych urządzeń wraz z montażem, pozwalających regulować intensywność natężenia światła w parku i związany z tym pobór energii. Wiceburmistrz zapytany dlaczego od razu tego nie zrobiono stwierdził, że powody były dwa: „…wcześniej trudno było ocenić, że tam będzie aż tak dotkliwie jasno, a po drugie nie było wtedy możliwości finansowych zakupu takiego urządzenia…”. Banach odpowiedzialność za to wziął na siebie tłumacząc w rozmowie dlaczego tak się stało.

Teraz w ciągu doby są 2 okresy z różnym natężeniem oświetlenia parku: od wieczora do godz. 23.00 – maksymalne natężenie, ale zmniejszone o 70% w stosunku do tego co było przed zainstalowaniem regulacji oraz od północy do 5.00 – zmniejszenie natężenia o 90% w stosunku do tego co było wcześniej. Czy to widać ? – każdy musi ocenić sam. My zrobiliśmy dla porównania zdjęcia dwóch miejsc o godz. 21.00 o 3 w nocy i naszym zdaniem trudno zauważyć większa różnicę (patrz zdj. obok). Pozostaje wierzyć wiceburmistrzowi, że zamontowane urządzenia dają znaczną obniżkę zużycia energii.

Więcej o oświetleniu i innych problemach parku w zobacz w rozmowie obok.

l.o.

powiązane – „Park światła – odmieniam oblicze miasta”,
Najjaśniejszy park 750-lecia”, „Park 750-lecia Goleniowa”,
Park jaśnie oświecony”,

Aktualności

Śmieci z miejsc objętych kwarantanna

Powiat. Objęci kwarantanną ludzie produkują odpady komunalne, które są odbierane jak wszystkie inne.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W powiatowym ośrodku kwarantanny w internecie w Nowogardzie przebywa aktualnie 13 osób. Jak się dowiedzieliśmy od kierownictwa obiektu, odpady komunalne odbiera zgodnie z umową Zakład Usług Komunalnych w Nowogardzie. Z kolei w ZUK powiedziano nam, że od dwóch tygodni w tym internacie jest zamknięta brama więc odpadów komunalnych… nie odbierają.

Prezes goleniowskiego PGK Andrzej Cieśliński twierdzi, że obecnie nie ma przepisów rozróżniających odpady z mieszkań lub domów objętych kwarantanną od pozostałych. Dlatego PGK w rejonie swojego działania odbiera wszystkie odpady komunalne mimo, że są wśród nich te z mieszkań/domów objętych kwarantnną.

Objęcie kwarantanną nie oznacza zarażenia koronawirusem, a co za tym idzie odpady komunalne przez te osoby produkowane nie są traktowane jako zakażone.

Red.

powiązane –  „Kwarantanna w internacie”, „Powiatowy sztab kryzysowy” „Kwarantanna – CAL przygotowany

Kontynuuj czytanie

Aktualności

DPS Nowogard – pensjonariuszka izolowana

Nowogard. Mieszkanka DPS w Nowogardzie została poddana testowi na obecność koronawirusa po wyjściu z oddziału wewnętrznego nowogardzkiego szpitala.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Ma to związek z dzisiejszym zamknięciem oddziału wewnętrznego tego szpitala z powodu podejrzenia zarażaniem koronawirusem pielęgniarki z Gryfic pracującej na tym oddziale. Jak nam powiedziała dyrektor DPS Iga Błażewicz, starsza kobieta 1 kwietnia opuściła oddział wewnętrzny szpitala w Nowogardzie i teraz do czasu otrzymania wyników testu jest izolowana w wyodrębnionym pomieszczeniu.

Red.

powiązane – „Szpital w Nowogardzie – oddział wewnętrzny zamknięty”, „Szczególnie narażone – ZOL, DPS i domy seniora

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Terminy wstrzymane i zawieszone

Powiat. Czas trwania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonego z powodu koronawirusa nie wlicza się do biegu terminów sądowych.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

To jeden z elementów Tarczy Antykryzysowej, uchwalonej przez Sejm. Wstrzymanie rozpoczęcia i zawieszenia biegu terminów procesowych i sądowych od wtorku 31 marca, ma uchronić strony spraw cywilnych, gospodarczych (ale też karnych, administracyjnych, podatkowych i egzekucyjnych) od negatywnych skutków nie złożenie pisma procesowego na czas w tym trudnym okresie, co normalnie może oznaczać przegranie sprawy z powodów formalnych np. w przypadku nie złożenia sprzeciwu od e-nakazu zapłaty.

Zawieszone będą też terminy w postępowaniach egzekucyjnych, choć same egzekucje, poza pewnymi wyjątkami, zawieszone nie będą. Te same zasady dotyczą tzw. terminów zawitych, z niezachowaniem których ustawa wiąże ujemne skutki dla strony, jak też obowiązku dokonywania przez jednostki podlegające wpisowi do rejestru czynności, wymagające zgłoszenia do rejestru.

To oznacza, że np. termin na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wynoszący dwa tygodnie od doręczenia tego nakazu adresatowi, w razie doręczenia mu sądowego pisma w trakcie stanu epidemii, zacznie biec dopiero od zakończenia formalnego stanu epidemii.
Zawieszenie terminów mają też znaczenie dla przedawnienia roszczeń np. gdyby okres przedawnienia żądania zwrotu pożyczki (normalnie 3 lata) upływał w dniach stanu epidemii, zostanie on przedłużony o czas jej trwania. Podobnie ulega przedłużeniu np. sześciomiesięczny termin na odrzucenie spadku który zawiera więcej długów niż majątku.

Red.

powiązane – „Sąd – Mocne ograniczenia do 30 kwietnia

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie