Connect with us

Goleniów

Ciemniej w najjaśnieszym parku 750-lecia

Opublikowane

w dniu

Na nasze pytanie czy to jest wynik bardzo wielu krytycznych opinii ze strony mieszkańców na temat tego oświetlenia, a dokładnie prześwietlenia i jego barwy, wiceburmistrz Tomasz Banach w rozmowie z nami odpowiedział:”… słuchamy społeczeństwa i reagujemy na krytyczne głosy…”. Ok. 140 tys zł kosztował podatników zakup dodatkowych urządzeń wraz z montażem, pozwalających regulować intensywność natężenia światła w parku i związany z tym pobór energii. Wiceburmistrz zapytany dlaczego od razu tego nie zrobiono stwierdził, że powody były dwa: „…wcześniej trudno było ocenić, że tam będzie aż tak dotkliwie jasno, a po drugie nie było wtedy możliwości finansowych zakupu takiego urządzenia…”. Banach odpowiedzialność za to wziął na siebie tłumacząc w rozmowie dlaczego tak się stało.

Teraz w ciągu doby są 2 okresy z różnym natężeniem oświetlenia parku: od wieczora do godz. 23.00 – maksymalne natężenie, ale zmniejszone o 70% w stosunku do tego co było przed zainstalowaniem regulacji oraz od północy do 5.00 – zmniejszenie natężenia o 90% w stosunku do tego co było wcześniej. Czy to widać ? – każdy musi ocenić sam. My zrobiliśmy dla porównania zdjęcia dwóch miejsc o godz. 21.00 o 3 w nocy i naszym zdaniem trudno zauważyć większa różnicę (patrz zdj. obok). Pozostaje wierzyć wiceburmistrzowi, że zamontowane urządzenia dają znaczną obniżkę zużycia energii.

Więcej o oświetleniu i innych problemach parku w zobacz w rozmowie obok.

l.o.

powiązane – „Park światła – odmieniam oblicze miasta”,
Najjaśniejszy park 750-lecia”, „Park 750-lecia Goleniowa”,
Park jaśnie oświecony”,

Goleniów

Modernizacja kanalizacji

Goleniów. Rozpoczęły się prace projektowe, które mają na celu rozwiązanie problemu wylewania się ścieków w okolicy ulicy Szczecińskiej podczas ulewnych deszczów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, planowana jest budowa nowej tłoczni w okolicach mostu na ul. Szczecińskiej, która umożliwi przepompowywanie ścieków bezpośrednio do oczyszczalni. Dzięki temu przestaną być zalewane ulice: Szczecińska i Nadrzeczna.

red.

powiązane – 'Krzyż bez Chrystusa’

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie