Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Chwała Bohaterom

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstania Warszawskie. Od tamtych wydarzeń minęło 75 lat, jednak pamięć o nich trwa do dnia dzisiejszego.

Opublikowane

w dniu

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w całym kraju odbyły się uroczyste apele i spotkania. Taka uroczystość odbyła się także w Goleniowie. Wszystko zostało należycie przygotowane, na głównej ulicy miasta oraz pod pomnikiem pojawiły się biało-czerwone flagi, Plac Rotmistrza Witolda Pileckiego został uprzątnięty, a pomnik umyty. Już przed godziną 17 na plac przybyli harcerze, przedstawiciele organizacji kombatanckich i politycznych oraz wielu mieszkańców naszego miasta. Punktualnie o godz. 17:00 zawyły syreny i wszyscy w milczeniu uczcili pamięć tych, którzy walcząc w powstaniu oddali to co mieli najcenniejszego – swoje własne życie. Gdy zamilkły syreny, odśpiewany został hymn polski, a po nim delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów oraz znicze pamięci. Wartę przy pomniku pełnili harcerze z Hufca ZHP Goleniów oraz rekonstruktorzy ubrani w powstańcze mundury. Po zakończeniu uroczystości szefowa goleniowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Aleksandra Muszyńska zaprosiła chętnych do wysłuchania wykładu na temat powstania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie