Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Chwała Bohaterom

1 sierpnia to jedna z ważniejszych dat w dziejach historii Polski XX wieku. Tego dnia, punktualnie o godz. 17:00, w Warszawie wybuchło powstanie. Dzisiaj od tamtych wydarzeń minęły 74 lata.

Opublikowane

w dniu

W dniu 1 sierpnia pod Pomnikiem Niepodległości znajdującym, się na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego, spotkali się przedstawiciele goleniowskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości, działacze Kukiz 15 z Goleniowa, harcerze, a także ci, którzy z własnej woli przyszli oddać hołd bohaterom. Na krótko przed godziną 17:00 przy pomniku stanęła harcerska warta honorowa, a na jego  na schodach z białych i czerwonych zniczy utworzony został znak Polski Walczącej. Punktualnie o godz. 17:00 zawyły syreny na terenie miasta oraz ręczna  syrena przyniesiona przez harcerzy. Dźwięk syren trwał przez jedną minutę, po czym wszyscy zgromadzeni odśpiewali nasz hymn narodowy. Po hymnie jedna z przedstawicielek młodego pokolenia w kilku słowach oddała cześć poległym powstańcom, złożone zostały wiązanki kwiatów i przystąpiono do zapalania zniczy pamięci. Zapalali je wszyscy dorośli, młodzież a nawet ci najmłodsi, którzy dopiero patriotyzmu i miłości do Ojczyzny się uczą. Wiele osób na tę uroczystość przyszło z biało – czerwonymi flagami, mniejsze flagi z napisem „Polska” rozdawali także harcerze. Uroczystości pod pomnikiem zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Organizatorem uroczystości był goleniowski komitet Prawa i Sprawiedliwości oraz goleniowscy harcerze.

O zbliżającej się 74. rocznicy wybuchu powstania szeroko informowały ogólnopolskie media. Niestety plac przed pomnikiem nie był do tego przygotowany. Brudno w na całym placu, na schodach ślady po ptakach, brak koszy z biało – czerwonymi flagami. Wystarczył przecież jeden telefon do PGK, by miejsce to należycie przygotować. Goleniowscy włodarze się tym razem nie popisali. Plac Rotmistrza Witolda Pileckiego i znajdujący się na nim Pomnik Niepodległości to takie miejsce w naszym mieście, gdzie zawsze powinien panować porządek, a tak nie jest i coś z tym w końcu trzeba zrobić. Po drugie zapytałem się przewodniczącej goleniowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, kto wziął udział w uroczystości to bardzo chętnie wymieniła swoją partię oraz Kukiz 15 z Goleniowa, natomiast usiłowała pominąć udział w niej goleniowskich harcerzy i dopiero gdy jej o tym przypomniałem, wspomniała i ich wymieniła, a zapewne dlatego tak chciała zrobić, że uczestniczyli w niej druhny i druhowie Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca Goleniów a nie Związku Harcerzy Rzeczypospolitej. Smutne to, ale prawdziwe.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie