Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Bez kategorii

Chryzantemy wykupione

Powiat. Ok. 5 tysięcy sztuk chryzantem wykupiła od producentów w naszym powiecie ARiMR.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział Marcin Nieradka kierujący powiatowym oddziałem agencji, do minionego piątku wpłynęło 10 wniosków na ok. 5 tysięcy sztuk chryzantem. Agencja płaciła 20 zł od doniczki i 3 zł od ciętej chryzantemy. Warunkiem skupu było przekazanie przez producenta kwiatów organizacji publicznej. Najczęściej były to kościoły, które udekorowały tymi kwiatami świątynie oraz koła gospodyń wiejskich dekorujące wioski i miejsca pamięci. Ten interwencyjny skup chryzantem odbywał się w związku z zamknięciem cmentarzy na 1 listopada.

red.

powiązane – „Cmentarze otwarte”

Bez kategorii

Dyrektor – w IPN i NIK

Goleniów. Marcin Stefaniak był dyrektorem oddziału IPN w Szczecinie, później dyrektorem generalnym tej instytucji, a od miesiąca kieruje delegaturą Najwyższej Izby Kontroli w Szczecinie.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Mieszka od lat w podgoleniowskim Podańsku. W rozmowie z nami mówi o pracy w IPN i NIK, potrzebie zmiany miejsca zatrudnienia oraz swoich planach naukowych jako historyka. Dowiadujemy się też dlaczego podlegli mu urzędnicy skontrolują goleniowskie PGK.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „NIK skontroluje PGK?

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Bóg się rodzi w stajence, a nasze dzieci w goleniowskim szpitalu.

Goleniów. Boże Narodzenie to najlepszy czas, żeby odświętnie porozmawiać o Bogu i… narodzinach.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ewa Knap kieruje oddziałem ginekologiczno-położniczym goleniowskiego szpitala powiatowego. Odebrała tysiące porodów. W roku ubiegłym została wybrana „Goleniowianką Roku 2019”. Zapytaliśmy ją , czy Boże Narodzenie kojarzy jej się z Betlejem czy też raczej z… porodówką? Ponieważ jest specjalistką od narodzin, o różnych narodzinach nam świątecznie opowiada…

red.

powiązane – „Goleniowianin Roku 2019 oraz Wydarzenie Roku 2019

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Rampa-Kultura jutro odbiór

Goleniów. Parokrotnie przekładany termin zakończenia inwestycji wreszcie został dotrzymany.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zapowiadany ostatnio przez wiceburmistrza Tomasza Banacha na 17 grudnia, rzeczywiście dzisiaj nastąpił. Jak nam powiedział wiceburmistrz Banach, od jutra rozpoczyna się odbiór inwestycji. Nawet jeżeli zakończy się szybko i pomyślnie, to nie oznacza, że będziemy mogli tam trafić jako widzowie. Obostrzenia wynikające z panującej zarazy ograniczają teraz mocno możliwość funkcjonowania takich obiektów jak Rampa-Kultura, co w praktyce oznacza, że dla mieszkańców będzie on niedostępny.

red.

powiązane – „„Rampa Kultura” 17 grudnia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie