Connect with us

Aktualności

Chodnik w Rurzycy: gmina pomoże

Gmina może sfinansować budowę chodnika w Rurzycy, ale nie przejmie drogi powiatowej Lubczyna-Rurzyca-Kliniska i kłopotu z pozyskaniem od mieszkańców Rurzycy terenu niezbędnego pod tę lokalną inwestycję. Takie jest stanowisko Burmistrza Gminy Goleniów i radnych z Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska.

Opublikowane

w dniu

 Temat omawiano w poniedziałek na posiedzeniu wspomnianej komisji. Stanowisko jest zgodne: gmina może sfinansować koszt budowy reszty chodnika (w 2015 r. zbudowano go w centrum wsi), ale nie przejmie od powiatu całego kłopotu związanego z tą inwestycją. Największym problemem, jak wynika z informacji przekazywanych publicznie przez wicestarostę T. Stanisławskiego, jest pozyskanie kilkumetrowego pasa terenu potrzebnego do przeprowadzenia chodnika. Nie wszyscy właściciele gruntów palą się do zaspokojenia publicznej potrzeby bezpieczeństwa swoich sąsiadów.  Radni chcą, żeby burmistrz na piśmie przekazał to stanowisko staroście i poprosił go(!) o przygotowanie projektu budowlanego, oszacowanie kosztów budowy i załatwienie wszystkich formalności potrzebnych do dokończenia budowy chodnika.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie