Connect with us

Aktualności

Chciałam zasiać ziarno

Z Dorotą Chodyko, radną Rady Miejskiej w Goleniowie, rozmawiamy o tym, jak doszło wyboru rotmistrza Witolda Pileckiego na patrona placu przy Pomniku Niepodległości w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

"Poszłam do Zespłu Szkół nr 1 w Goleniowie, do pani dyrektor Małgorzaty Wojtysiak z propozycją spotkania z samorządem uczniowskim w sprawie Pileckiego (…) Reakcja młodych ludzi była wspaniała i spontaniczna. Oni byli zachwyceni i od razu powiedzieli, że będziemy w tej sprawie razem działać. Samo zebranie podpisów pod wniosek o nadanie nazwy placu nie byłoby problemem. Po Waszych artykułach o Pileckim, poparcie dla tej inicjatywy jest w społeczeństwie na tyle duże, że chętni by się na pewno znaleźli. Jednak mnie zależało na zasianiu ziarna – dlatego przyszłam z tym do młodzieży. I oni zgodzili się sami zebrać te podpisy. I rzeczywiście je zebrali, ale też powstało wiele oddolnych inicjatyw szkolnych, nawiązujących do historii i postaci rotmistrza Pileckiego. To trwało od listopada. W styczniu pan Zbigniew Stanuch ze szczecińskiego IPN, mieszkaniec Goleniowa, włączył się w akcję edukacyjną wśród goleniowskiej młodzieży. W ZS nr 1 odbyły się dwa wykłady o Pileckim, które poprowadził pracownik IPN z Koszalina", mówi D. Chodyko.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie