Connect with us

Aktualności

Chcesz wymienić piec? Weź dopłatę!

Tego, jak sięgnąć po dopłaty na wymianę instalacji grzewczych czy ocieplenie domu w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, dowiedzieć będą się mogli dzisiaj mieszkańcy Goleniowa i okolic.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie informacyjne w tej sprawie organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W skali kraju na realizację programu, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń, przeznaczono ponad miliard złotych, każdy właściciel domu jednorodzinnego może się ubiegać nawet o 53 tys. zł bezzwrotnej dotacje, a także – w razie potrzeby, tani kredyt. Paweł Mirowski, prezes zarządu szczecińskiego oddziału Funduszu informuje, że chodzi przede wszystkim wymianę źródeł ciepła, ale nie tylko, bo można także otrzymać pieniądze (minimum 30% zakładanych wydatków) na ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej czy montaż pomp ciepła.

Dotyczące programu „Czyste Powietrze” spotkanie dla mieszkańców gminy Goleniów odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w restauracji „Olimp”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie