Connect with us

Aktualności

Chce sprostowania, nie chce prostować

Czesław Majdak znów wygłosił prelekcję na temat pracy dziennikarzy lokalnej prasy. Tym razem nie na sesji, a na konferencji prasowej.

Opublikowane

w dniu

Miał pretensje, że nie sprostowano błędnej informacji, jakoby odmówił ks. Schmidtowi prawa zabrania głosu w czasie sesji. Twierdzi, że nie spotkał się z byłym proboszczem i nie odmawiał. Zapytany, czemu nie napisze sprostowania odparł, że nie musi i czeka na sprostowanie redakcyjne. Proszę bardzo.
Informacja o odmowie pochodziła od zainteresowanego księdza. Dokładne sprawdzenie i przepytanie kilku osób potwierdza, że spotkania Schmidt-Majdak faktycznie nie było. Była jednak wizyta księdza przed sesją w Biurze Rady Miejskiej, złożył tam pisemny wniosek o zmianę porządku sesji, co dałoby mu prawo do zabrania głosu. Usłyszał, że wniosek wpłynął za późno i nic się nie da zrobić. Dałoby się, gdyby pan przewodniczący zerknął na pismo przyniesione przez proboszcza i wykazał dobrą wolę. Nie zerknął, podobno nie miał czasu.
Ks. Schmidt siedział potem kilka godzin na sali posiedzeń Rady Miejskiej, zapewne czekając na zezwolenie wypowiedzenia się w punkcie „wolne wnioski”. Przewodniczący Majdak przez cały czas widział księdza, siedzącego tak długo na widowni chyba pierwszy raz w życiu. Choć miał okazję, nie podszedł i nie zapytał proboszcza z 40-letnim stażem i Zasłużonego Mieszkańca Gminy Goleniów, co też go sprowadza do sali obrad. Prawda, że nie podszedł i nie zapytał także nikt z pozostałych radnych, ale to Cz. Majdak prowadził obrady, był gospodarzem posiedzenia i choć mógł, to nie załatwił sprawy w sposób najprostszy z możliwych. W rezultacie po kilku godzinach bezowocnego czekania Zasłużony Obywatel Gminy Goleniów poszedł sobie; wątpliwe, by w przyszłości miał jeszcze ochotę obcować z tzw. Wysoką Radą.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie