Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Chcą wiat

Około trzystu mieszkańców Kątów, Miękowa i Załomia podpisało się pod protestem przeciwko czasowemu wstrzymaniu przez goleniowskich radnych miejskich inwestycji, polegającej na wybudowaniu w tych miejscowościach wiat, z których mogłyby korzystać lokalne społeczności.

Opublikowane

w dniu

Wybudowanie wiat – o powierzchni ok. 120 m2 każda, z instalacją wodną, elektryczną, a nawet grzewczą – kosztować ma ponad 1 mln zł. Kłopot w tym, że trzeba było wyasygnować na ten cel dodatkowe 400 tys. zł, a radni wprowadzenie zmian do budżetu na ostatniej sesji uniemożliwili, co – jak twierdzi sołtys Załomia Jolanta Sienkiewicz – mocno rozczarowało wielu zainteresowanych, bo od lat domagają się oni wybudowania takich obiektów. W samym Załomiu, jak zaznacza, sytuacja wygląda tak, że zebrania wiejskie odbywają się „pod chmurką”, ze zbieraniem podpisów nie było więc problemów.

Burmistrz Robert Krupowicz, na którego biurko także protest trafił, zapowiedział, że zwróci się do radnych o zmianę decyzji na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się pod koniec maja. W międzyczasie ma zostać rozpisany drugi przetarg na wykonanie inwestycji. Budowa wiat w Kątach, Miękowie i Załomiu ma być dotowana przez Lokalną Grupę Działania, która na ten cel przeznaczyła 425 tys. zł.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie