Connect with us

Aktualności

Chcą przedszkola w Kliniskach

O budowę publicznego przedszkola w Kliniskach powalczyć chcą mieszkańcy terenów wiejskich pomiędzy Goleniowem a Szczecinem.

Opublikowane

w dniu

Batalię o to rozpoczynają od przeprowadzenia ankiety, którą wykazać chcą burmistrzowi Goleniowa, Robertowi Krupowiczowi, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na taką placówkę.

"Poprosimy o jej wypełnienie mieszkańców Rurzycy, Klinisk, Pucic, Załomia i Czarnej Łąki", mówi inicjator akcji Marcin Gręblicki ze stowarzyszenia "Innowacyjna Polska". "Chcemy zbadać, jaki jest potencjał, ilu osób dotyczy ta kwestia. Zadajemy pytanie, czy jeżeli przedszkole powstałoby, to zapisaliby tam Państwo swoje dziecko i czy to jest istotne dla mieszkańców czy nie".

Ankiety mają być dostarczone do wszystkich domostw przez listonoszy, wyłożone są także w sklepach działających w objętych akcją wsiach, w których obecnie mieszka łącznie ponad 4 tysiące osób. Wyniki mają zostać przedstawione burmistrzowi Goleniowa w przyszłym miesiącu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie