Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Chcą podzielić gminę

Bliżej niezidentyfikowana „grupa inicjatywna” kolportuje ulotkę, w której wzywa mieszkańców Rurzycy, Rurki, Klinisk Wielkich, Pucic i Czarnej Łąki do poparcia pomysłu wydzielenia z części gminy Goleniów nowego samorządu.

Opublikowane

w dniu

Siedziba nowej gminy miałaby się według „secesjonistów” mieścić w Kliniskach, a celem jej utworzenia ma być poprawa warunków życia mieszkańców wymienionych wcześniej miejscowości. „Pozostawanie w obecnej strukturze gminy Goleniów nie zapewnia nam nawet przybliżonych kwot, jakie może uzyskać samodzielna gmina wiejska z funduszy unijnych. Szczególnie, że brak jest zainteresowania władz gminnych rozwojem naszych terenów i pozyskiwaniem dodatkowej pomocy ze wspólnego budżetu Unii na rozwój obszarów wiejskich (…) Mamy pełną świadomość, że przeciwnicy tworzenia gminy będą argumentować, że jeszcze nie teraz, to nie ten czas, że gmina się nie utrzyma itp. Prosimy zatem o rozważenie argumentów za i przeciw i podjęcie właściwej decyzji. Niech nasza decyzja o utworzeniu gminy będzie pokazem jedności i optymizmu”, czytamy w ulotce, której autorzy wzywają jednocześnie do przeprowadzenia w tej sprawie referendum.

Więcej na ten temat wkrótce.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie