Connect with us
  • zostań pracownikiem Lidla
  • https://www.zabka.pl/franczyza

Goleniów

Centrum logistyczne i zajazd nad Iną

Goleniów. Inwestorzy holenderscy chcą wybudować centrum logistyczne, a goleniowska firma zajazd z hotelem przy gminnej drodze wspomagającej GPP w okolicy Domastryjewa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dlatego na jutrzejszej sesji rady miejskiej pojawi się projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w sąsiedztwie gminnej drogi wspomagającej, łączącej Goleniowski Park Przemysłowy w Łozienicy z drogą wojewódzką nr 111, po północnej stronie rzeki Iny zaraz za mostem (patrz zdjęcie). Droga ta ma być przedłużona do węzła Modrzewie na planowanej północnej drogowej obwodnicy Szczecina – co czyni sąsiedztwo tej drogi i jej przedłużenia bardzo atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi. Teren objęty opracowaniem planu stanowią użytki rolne, w większości łąki o powierzchni ok. 31,5 ha, dla którego brak jest planu miejscowego.

Z wnioskiem o przystąpienie do opracowania planu wystąpili inwestorzy holenderscy zamierzający wybudować kompleks budynków magazynowych funkcjonujących jako centrum logistyczne – docelowo łączna planowana przez inwestora powierzchnia zabudowy to 143.000 m2 i 77.000 m2 powierzchni towarzyszącej tej zabudowie.

Ponadto do obszaru opracowania planu włączony został teren działek położonych po przeciwnej stronie wspomagającej drogi gminnej, gdzie goleniowska firma planuje postawić zajazd z hotelem.

Łącznie tereny objęte projektem uchwały mają utworzyć kolejną, obok Goleniowskiego Parku Przemysłowego w Łozienicy, strefę rozwoju funkcji przemysłowo-magazynowej.

red.

powiązane – „Będzie obwodnica”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie