Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Cargo w pełnym zakresie

Z Arkadiuszem Jasińskim, współwłaścicielem goleniowskiej firmy OMEGAir Cargo sp. z o.o., rozmawiamy o możliwościach przewozu towarów przez lotnisko w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

– Przez ostatnie pięć lat w świecie cargo praktycznie goleniowskie lotnisko nie funkcjonowało. Tylko incydentalnie pojawiały się ładunki – złoto, waluta, części dla statków. Nasza firma zatrudniająca dzisiaj ok. 50 pracowników, którą założyłem i prowadzę z bratem od 20 lat, zawsze chciała korzystać z jego możliwości. Do roku 2010 było to do 20 ton miesięcznie i tak praktycznie do niedawna. Terminal może obsłużyć 12 – 15 tys. ton rocznie, czyli średnio 1,25 tys. ton miesięcznie, co pokazuje skok nie tylko ilościowy. Szczecin i okolice cierpią na ogromny deficyt powierzchni magazynowej. To sprawa pierwsza. Klienci szybko zorientują się w nowych możliwościach naszego lotniska. Przede wszystkim myślę o przesyłkach e-commerce zamawianych przez internet. Lista klientów, którzy mogą z transportu lotniczego do przewozu cargo skorzystać, jest nieograniczona. W świat poprzez agencję IATA poszła już wiadomość, że Goleniów obsługuje cargo w pełnym zakresie. Teraz przed nami proces poinformowania klientów – od linii lotniczych po potencjalnych nadawców towarów – jakie możliwości istnieją. Choćby takie, że możemy obsługiwać towary niebezpieczne – radioaktywne, wybuchowe, żrące – mówi A. Jasiński.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie