Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Cały świat w Bramie

Teatr Brama po raz siódmy gości wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) programu Erasmus+.

Opublikowane

w dniu

EVS to międzynarodowa wymiana, dzięki której jej uczestnicy mają szansę rozwijać swoje umiejętności, poznawać inne kultury, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać język i tradycję kraju, który odwiedzają. Jest ona możliwa dzięki finansowemu wsparciu Unii.

Po raz kolejny do Goleniowa przyjechało sześciu młodych pracowników społecznych i artystów: Konstantyn Prybolowsky z Ukrainy, Carolina Rivaniera z Włoch, Amandine Heroult z Francji, Vootele Ruusmaa z Estonii, Andrea Hernández z Hiszpanii i Ira Brami z Grecji. Wolontariusze spędzą w Bramie rok, pracując artystycznie i społecznie, będą prowadzili warsztaty, brali udział w prowadzonych przez teatr projektach, a także realizowali swoje własne cele i ambicje artystyczne i kulturotwórcze. W ramach projektów EVS Teatr Brama zajmuje się nie tylko goszczeniem wolontariuszy, ale ma także możliwość ich wysyłania za granicę.

Program poza organizacjami kultury obejmuje też wszelkie inne organizacje o charakterze non-profit (np. ekologiczne, społeczne). Osoby zainteresowane udziałem w międzynarodowej wymianie proszone są o kontakt z Jennifer Crissey.​

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie